Asinsdonoriem

Asinis ir nepieciešamas operāciju laikā, pacientiem ar akūtām asiņošanām, onkoloģisko, hematoloģisko un citu slimību pacientu ārstēšanai. Viena ziedotā asins deva var palīdzēt pat trim cilvēkiem. Ziedojot asinis, donors palīdz ne tikai tiem, kam tās nepieciešamas, bet sniedz ieguldījumu arī savā veselībā. Asins nodošana donoram stimulē asinsrades orgānu darbību.

Lai veicinātu asinsdonoru kustību, Rīgas valstspilsētas pašvaldības Labklājības departaments sadarbībā ar biedrību „Latvijas Sarkanais Krusts” veic daļēju transporta izdevumu kompensāciju1,50 EUR (pārskaita uz donora kontu) apmērā katram donoram, kas ieradies nodot asinis kādā no pastāvīgajām ziedošanas vietām:

• Valsts asinsdonoru centrs (Sēlpils iela 9, Rīga, tālr. 80000003)
• VADC donoru pieņemšanas vieta “Gaiļezers” (Hipokrāta iela 2, Rīga, tālr. 67042680)
• VADC donoru pieņemšanas vieta “Sakta” (Brīvības bulvāris 32, Rīga, 25763904)

Vesels cilvēks asinis var ziedot 4 -5 reizes gadā, ievērojot 9 nedēļu intervālu starp asins nodošanas reizēm. Par asins donoru var kļūt cilvēki vecumā no 18 – 65 gadiem. Donora svars drīkst būt ne mazāks par 50 kg un pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu un smēķēt. Ziedojot asinis nepieciešamas uzrādīt pasi vai autovadītāja apliecību!

Plašāku informāciju par asins ziedošanas procesu un prasībām donoriem iespējams uzzināt Valsts Asinsdonoru centra interneta vietnē.