Aicinām apmeklēt vakcinācijas punktus pret Covid-19 galvaspilsētā11.10.2021 14:47

Aicinām apmeklēt vakcinācijas punktus pret Covid-19 galvaspilsētā

Ņemot vērā lielo cilvēku interesi par vakcinācijas vietām Rīgā, informējam, ka vispilnīgākais un aktuālākais vakcinācijas vietu saraksts atrodams Nacionālā veselības dienesta mājas lapā.

Atgādinām, ka pieteikties vakcinācijai var:
1. Vietnē www.manavakcina.lv, ja personai ir internetbankas pilnā versija un iespēja autentificēt sevi portālā www.latvija.lv, izvēloties sev ērtu vakcinācijas vietu, datumu un laiku.
2. Zvanot pa tālruni 8989, izvēloties sev ērtu vakcinācijas vietu, datumu un laiku.
3. Pieteikties un vakcinēties var arī pie sava ģimenes ārsta.

Rīdzinieki arī aicināti izmantot iespējas vakcinēties pret Covid-19 Rīgas veselības aprūpes iestādēs, pierakstu un darba laiku interesēties pa tālruni:
•SIA “Rīgas Dzemdību nams” (Miera ielā 45), tālrunis uzziņām 670112250.
•SIA “Rīgas veselības centrs” filiālēs Bolderājā, Ziepniekkalnā, Iļģuciemā, Imantā, Ķengaragā un Torņakalnā. Zvanu centra tālrunis 8801, 20028801.
•SIA “Rīgas 1.slimnīca”, vienotais informatīvais tālrunis 67366323.

Vakcīnu var saņemt šādos lielākajos tirdzniecības centros:
•T/C “Galerija Centrs” (Audēju ielā 16, BET ieeja uz vakcināciju no Teātra ielas puses).
•T/C “Akropole” (Maskavas ielā 257), vakcinācijas teltis ārpus T/C, vēlāk mobilie punkti tiks izvietoti stāvvietā.
•T/C “Alfa” (Brīvības gatvē 372), vakcinācijas  mobilais punkts T/C stāvvietā.
•T/C “Domina” (Ieriķu ielā 3), vakcinācijas punkts izveidots pie veikala “Maxima” tirdzniecības centra iekštelpās.  
•T/C “Riga Plaza” (Mūkusalas ielā 71), vakcinācijas kabinets strādā bez izmaiņām.
•T/C “Origo” (Stacijas laukumā 4), tuvākajās dienās tiks atvērts mobilais punkts Stacijas laukumā.
•T/C “Dole” (Maskavas ielā 357), vakcinācijas punkts strādās bez izmaiņām.
•T/C “Galleria Riga” (Dzirnavu ielā 67) tiek slēgts!
•TOP “Valdlauči” (Atpūtas ielā 5), vakcinācijas punkts strādās bez izmaiņām.
•T/C “Sāga” un veikalā “IKEA” (Biķeru ielā 2), vakcinācijas punkts strādā bez izmaiņām.
•Imantas tirgus (Kurzemes prospektā 3), vakcinācijas punkts pārcelts pie ieejas.
•IKEA (Biķeru ielā 2), vakcinācijas punkts strādā tikai pēc iepriekšēja pieraksta.

Pirms vakcinācijas ārstniecības persona izvērtē vakcinējamā veselības stāvokli un konsultēs par vakcīnas iedarbību. Uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte) un jāierodas tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu.

Aicinām iedzīvotājus Veselības ministrijas mājas lapā iepazīties ar Veselības ministrijas apkopoto informāciju par biežāk uzdotajiem jautājumiem un atbildēm par vakcināciju pret Covid-19, tai skaitā par pieejamajām vakcīnām konkrētajā vakcinācijas punktā, vakcinācijas kabinetu kontaktinformācija u.tml.

Lai izvairītos no vīrusa, drošākais veids ir vakcinācija!

Eiropas Atbalsta fonds vistrūcīgākajām personām aicina saņemt papildu pārtikas pakas komplektu07.10.2021 10:22

Informējam, ka 2021. gada 5. oktobrī valdībā pieņemti grozījumi Ministru kabineta 2014. gada 25. novembra noteikumos Nr. 727 “Darbības programmas "Pārtikas un pamata materiālās palīdzības sniegšana vistrūcīgākajām personām 2014. - 2020. gada plānošanas periodā” īstenošanas noteikumi” (turpmāk – MK noteikumu grozījumi).

Ministru kabineta noteikumu grozījumi paredz, ka š.g. ceturtajā ceturksnī (no 1. oktobra līdz 31. decembrim) katrai personai mājsaimniecībā ir iespēja SAŅEMT PAPILDU PĀRTIKAS KOMPLEKTU VISTRŪCĪGĀKAJĀM PERSONĀM, uzrādot spēkā esošu Rīgas Sociālā dienesta izsniegtu izziņu par atbilstību:
-    trūcīgas mājsaimniecības statusam;
-    maznodrošinātas mājsaimniecības statusam (ar ienākumiem 327 euro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā, bet katrai nākamai personai 229 euro);
-    krīzes situācijā nonākušas mājsaimniecības statusam.

Pārtikas paku izsniegšanas vietas Rīgā : https://ld.riga.lv/lv/socialie-pakalpojumi-102/socialie-pakalpojumi-49/partikas-pakas-trucigajiem-rigas-iedzivotajiem.html

Uzņēmums RNP gatavs apkures sezonai; maznodrošinātie rīdzinieki var saņemt sociālo palīdzību10.09.2021 09:02

Analizējot visu ēku finanšu rādītājus, īpaši tiek izvērtēta situācija ar klientu parādiem par iepriekšējā sezonā saņemtajiem AS “Rīgas siltums” (RS) siltumenerģijas pakalpojumiem. Prioritāri tiek vērtēta maksāšanas disciplīna par iepriekšējo apkures sezonu, kā arī parādu mazināšanās dinamika par 2020./2021. gada apkures sezonu, kad RNP valde pieņēma lēmumu segt uzņēmuma klientu parādu par iepriekšējā sezonā saņemto siltumenerģiju.

Jautājums par to, kā nodrošināt apkuri, nezaudē aktualitāti runājot par mājām, kurās maksāšanas disciplīna ir zemāka par 70%. Lai gan parādu apmaksas jomā situācija dinamiski mainās, RNP ir nepilni divi simti ēku, ar kurām plānota papildu saziņa, lai mazinātu parādu apjomu un nerastos aizkavējumi apkures pieslēgšanā. RNP nosūtījis arī aktuālo informāciju par neatgūstamajiem parādiem RS, lūdzot šo parādu apjomu neiekļaut parāda summā pirms apkures pieslēgšanas, lai neatgūstamie parādi, kuri atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem ir jānoraksta, neietekmētu pakalpojuma saņemšanu citiem klientiem.

“Lai gan aktīva darba rezultātā parādu apjoms ir būtiski samazinājies, esam izstrādājuši precīzu stratēģiju, kā nodrošināt apkures pieslēgšanu vairumam mūsu klientu māju. Uz klientu orientētam pārvaldniekam, ir jāspēj nodrošināt visus pakalpojumus, jo lielākā daļa klientu godprātīgi maksā par saņemtajiem pakalpojumiem un viņiem nav jāsaskaras ar neērtībām tādēļ, ka ne visi kaimiņi godprātīgi izturas pret saņemto pakalpojumu apmaksāšanu. Tas, ka esošie normatīvie akti nav efektīvi cīņā pret nemaksātājiem, rada papildus grūtības visiem pārvaldniekiem, bet tas nedrīkst būt attaisnojums nenodrošināt pakalpojumu. Šobrīd ir jāturpina darbs pie normatīvo aktu regulējuma uzlabošanas, lai beidzot pilnībā izslēgtu šādas situācijas nākamajā apkures sezonā, kas noteikti pienāks,” norāda RNP valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

Pagaidām vēl nav mainīts normatīvo aktu regulējums saistībā ar parādiem par apkuri, tāpēc joprojām atsevišķu nemaksātāju dēļ pastāv risks, ka apkuri var nepieslēgt visai mājai. Lai liela daļa RNP klientu nepaliktu bez apkures, RNP tomēr radis risinājumu, kā pieslēgt apkuri lielākajai daļai uzņēmuma klientu. RNP gan atgādina, ka parādniekiem būs pilnībā jāapmaksā parādi un nevar sagaidīt, ka tos segs pārvaldnieks vai pārējie mājas iedzīvotāji, savukārt parādu segšanas kavēšanās var nozīmēt parādniekam papildus izmaksas jau sedzot piesaistītā ārpakalpojuma vai tiesāšanās izmaksas.

Mājokļa pabalstu ir tiesības saņemt par trūcīgu vai maznodrošinātu atzītai mājsaimniecībai. Mājokļa pabalstu piešķir dzīvojamās telpas īres un apsaimniekošanas maksas, vai maksas par pakalpojumiem segšanai, kas saistīti ar dzīvojamās telpas lietošanu.

No šā gada maija ir jauns pabalsta veids - pabalsts ar mājokļa lietošanu saistīto izdevumu parāda samaksai, kuru var saņemt personas, kuras ir deklarējušas pamata dzīvesvietu Rīgā, dzīvo atbilstoši iesniegumā norādītajai adresei un ir atzītas par trūcīgu vai maznodrošinātu mājsaimniecību.

Rīgas Sociālais dienests piešķir pabalstu mājokļa parāda, kas veidojies mājsaimniecībai iepriekš neparedzētu izdevumu dēļ (piemēram, ar smagu saslimšanu saistītie izdevumi), pamatsummas samaksai, ja:
* mājsaimniecībā ir nepilngadīgi bērni;
* mājsaimniecībā ir tikai vecuma vai invaliditātes pensijas vai valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmēji;
* mājsaimniecības lietotā mājokļa platība nepārsniedz saistošo noteikumos noteiktos normatīvus.

Mājsaimniecība atzīstama par maznodrošinātu, ja tās ienākumi ir līdz 436 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 305 eiro pārējām personām mājsaimniecībā.

Trūcīgas mājsaimniecības ienākumu slieksnis ir 272 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 190 eiro pārējām personām mājsaimniecībā.

Neskaidrību gadījumā Rīgas dome aicina zvanīt pa bezmaksas informatīvo tālruni 80005055, lai pārrunātu savu sociālo situāciju un uzzinātu savu tuvāko Rīgas Sociālā dienesta teritoriālo centru. Ārpus darba laika darbojas balss pastkastīte, darba dienās darba laikā var zvanīt arī pa Rīgas Sociālā dienesta informatīvo tālruni 67105048. Aktuālā informācija mājas lapā: www.ld.riga.lv . Galvenais ir nākt uz dienestu un risināt savas problēmas, nevis krāt dzīvokļa parādus, jo kopā var atrast risinājumus. Tāpat var apmeklēt Labklājības departamenta mājas lapu ld.riga.lv/Sociālā palīdzība.

Saskaņā ar ilgtermiņa meteoroloģisko prognozi, šobrīd var prognozēt, ka centralizēta apkures pieslēgšana sāksies oktobra sākumā. RNP rūpīgi seko līdzi laika apstākļu izmaiņām un gadījumā, ja strauji paliks aukstāks, apkures sezona tiks sākta ātrāk. RNP ir veikuši visus nepieciešamos sagatavošanās darbus, lai nekavējoši sāktu apkures sezonu.

Jau 15. septembrī apkure tiks pieslēgta pirmajai RNP apsaimniekotajai daudzdzīvokļu ēkai, kuras mājas pilnvarotā persona iesniegusi lēmumu par apkures pieslēgšanu. Negaidot apkures sezonas sākumu, to iespējams pieslēgt tām dzīvojamām mājām, kuru kopīpašnieki ir pilnībā norēķinājušies par dzīvojamā mājā saņemtajiem siltumenerģijas pakalpojumiem aizvadītajā apkures sezonā un iesnieguši kopības lēmumu par apkures pieslēgšanu vai to izdarījusi mājas pilnvarotā persona.