Šodien vecākā rīdziniece svin 110 gadu jubileju

Šodien vecākā rīdziniece Jeļizaveta Kolakucka svin 110 gadu jubileju.

Jeļizaveta Kolakucka dzimusi 1910. gada 7. septembrī Krievijā, bet 1946. gada pārcēlusies uz dzīvi Rīgā. Viņa visu savu darba dzīvi bijusi uzticīga vienai darba vietai – zeķu fabrikai “Aurora”, kas dibināta 1947. gadā. Turklāt jubilāre šeit strādājusi līdz pat 80 gadu vecumam. Sākotnēji strādājusi cehā, taču pēdējos gados par veļas mazgātavas vadītāju. Jubilāre ir strādājusi šeit ar visu sirdi un dvēseli, esot bijusi darbaholiķe, stāsta viņas krustmeita. Savulaik Jeļizavetai ļoti patika rokdarbi, it īpaši adīšana, taču, protams, pēdējos gados sava cienījamā vecuma dēļ viņa vairs ar to nespēj nodarboties.

Šobrīd Jeļizavetu Kolakucku aprūpē radinieki. Viņas krustmeita ir ļoti pateicīga savai krustmātei, kura visu savu dzīvi par viņu un viņas ģimeni ir rūpējusies, palīdzējusi ļoti grūtos brīžos, un šobrīd šīs rūpes sniedz pretī. Uz jautājumu, kāds varētu būt krustmātes ilgmūžības noslēpums, krustmeita atbild: “Nemāku paskaidrot, bet droši vien tā ir ģenētika, bet noteikti viņai par labu ir nācis arī tas, ka viņa ir dzimusi un augusi pie dabas, pavadījusi savu bērnību un jaunību svaigā gaisā”.

Jau šorīt Jeļizaveta Kolakucka saņēma Rīgas domes apsveikumu zelta vākos ar stipras veselības vēlējumiem, un Rīgas pilsētas pašvaldības piešķirto pabalstu 150 eiro apmērā, ko saņem visas personas Rīgā, kuras sasniegušas 100 un vairāk gadu. Pabalstu dzīves vietā nogādāja Rīgas Sociālā dienesta pārstāve. 2019. gadā šo pabalstu saņēma 75 rīdzinieki, 2020. gada pirmajos astoņos mēnešos šo pabalstu bija saņēmuši 68 rīdzinieki.