Rīgas patversmes darbojas pastiprinātas drošības apstākļos

Kopš ārkārtējā stāvokļa izsludināšanas visās Rīgas patversmēs ieviesti pastiprināti drošības pasākumi – jau pie ieejas patversmē tiek mērīta temperatūra, pārrunāti pašsajūtas jautājumi, kā arī klienti tiek informēti par Covid-19 saslimšanas simptomiem, slimības gaitu un par higiēnas un drošības pasākumiem, kas noteikti valstī.

Patversmēs visiem darbiniekiem ir nodrošināti dezinfekcijas līdzekļi, respiratori, maskas, cimdi. Patversmes telpās klientiem pieejamās vietās ir izvietoti dezinfekcijas līdzekļi, atgādinājumi par roku mazgāšanu un citām higiēnas prasībām. Sociālā darba speciālisti pārrunā un skaidro ārkārtējās situācijas noteikumus, kā arī aicina stingri ievērot higiēnas prasības. Tie klienti, kas ir veseli un nevēlas iet prom no patversmes var tajās uzturēties visu dienu, un tiek nodrošināta ēdināšana trīs reizes dienā.

Plānots, ka sešās patversmēs tuvākajā laikā tiks veikti laboratoriskie izmeklējumi.

2020. gada martā vidējais personu skaits dienā, kuras izmantoja nakts patversmes pakalpojumus, bija 600 cilvēki.
Galvaspilsētā aprīlī darbojas sešas pašvaldības līdzfinansētas nakts patversmes, kuru darba laiks ir no plkst. 18.00 līdz 08.00.

Nakts patversmes vīriešiem un sievietēm:
• SIA „V.E.L.G.” nakts patversme (Kurzemes rajonā, Bolderājā, Esplanādes ielā 1
• Biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” nakts patversme (Latgales priekšpilsētā Gaiziņa ielā 7). Cilvēkus alkohola reibumā uzņem visu diennakti.

Nakts patversmes sievietēm:
• Rīgas patversmes sieviešu nodaļa (Pārdaugavā, Eiženijas ielā 1E);
• Atsāk darbu biedrības „PINS” nakts patversme (Ziemeļu rajonā, Aptiekas 1, k-5)
Nakts patversmes vīriešiem:
• Rīgas patversmes vīriešu nodaļa (Latgales priekšpilsētā, Maskavas ielā 208);
• SIA „V.E.L.G.” nakts patversme (Zemgales priekšpilsētā Kartupeļu ielā 8).

Dienas centrs bezpajumtniekiem (Katoļu ielā 57) darbojas katru darba dienu no plkst. 9.00 līdz 16.45.

Nakts patversmes „Zilais Krusts” ēkā ir noteikta stingra karantīna, tiek veikti pasākumi, lai patversmē esošie tur arī paliktu un neizietu pilsētā. Tāpat SPKC plāno turpināt laboratorisko skrīningu, lai noskaidrotu inficēto skaitu. Sadarbībā ar Rīgas Pašvaldības policiju tiek nodrošināta arī patversmes uzraudzība. Klienti tiek aptaujāti, lai noskaidrotu kontaktpersonas, kas gan ir apgrūtināti, jo lielākajai daļai nav pastāvīgas dzīvesvietas, bet epidemiologi turpina strādāt ar inficētajiem.

Rīgā darbojas 4 zupas virtuves, kuras līdzfinansē Rīgas dome (līdz 650 porcijām dienā piecas reizes nedēļā). Zupas virtuvēs nav jāuzrāda nekādi dokumenti. Ēdienu var baudīt uz vietas vai arī ņemt līdzi uz mājām (savos traukos). Februārī organizācijas ir izdalījušas 16 004 porcijas, no tām 13 000 porcijas ir līdzfinansējusi Rīgas dome.

Ēdiena izdales vietas:
• Daugavgrīvas ielā 1, darba dienās 12.00 – 13.00
• K. Barona ielā 56, katru dienu, izņemot svētdienas, 9.00-10.00
• K. Barona ielā 126, katru dienu 12.00 -13.00
• Laktas iela 8,k-1, darba dienās 10.00-11.00

Bezpajumtnieku mītnes vietas apbraukā arī divas Rīgas patversmes Mobilās brigādes, kuras informē par inficēšanās riskiem, par drošības pasākumu ievērošanu, kā arī atstāj informāciju, kur zvanīt, ja novērojami saslimšanas simptomi, vai kur zvanīt krīzes situācijā. Mobilās brigādes tālrunis 27023550 darba dienās darba laikā. Tāpat iedzīvotāji pa šo tālruni var informēt par bezpajumtnieku pulcēšanās vietām. Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki pastiprināti iesaistās palīdzības sniegšanā, informējot reidos sastaptos bezpajumtniekus par ārkārtējo situāciju valstī un drošības pasākumu ievērošanu.

No 1. aprīļa bezmaksas ēdināšanas pakalpojums mazaizsargāto iedzīvotāju grupām darbosies tikai darba dienās, silto ēdienu varēs saņemt līdzi nešanai savos traukos. Silto ēdienu persona var saņemt, uzrādot Rīdzinieka karti, kurā elektroniski ir ievadīta Rīgas Sociālā dienesta izziņa par atbilstību trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam.

No 1. aprīļa siltā ēdiena izdales vietas darba dienās darbosies sekojošās adresēs:
• Āgenskalnā, Daugavgrīvas ielā 1, darba laiks no plkst. 10.00-13.00
• Sarkandaugavā, Aptiekas ielā 8, darba laiks no plkst. 11.00-14.00
• Vecmīlgrāvī, Meldru ielā 2, darba laiks no plkst. 12.00-15.00
• Ziepniekkalnā, Ziepju ielā 13, darba laiks no plkst. 13.00-16.00