Rīgas pašvaldība izvirzīta Eiropas Sociālo pakalpojumu balvai

Rīgas domes Labklājības departamenta pētījums “Jauniešu ar uzvedības traucējumiem programmu izvērtējums” ir izvirzīts Eiropas Sociālo pakalpojumu balvai.

Eiropas Sociālo pakalpojumu balvu organizē Eiropas Sociālais tīkls
(angl. Europe Social Network,
www.esn-eu.org), lai atzītu izcilību sociālajos pakalpojumos, akcentējot veiksmīgas pieejas un paveikto darbu to vidū, kuri administrē, plāno un sniedz sabiedriskos sociālos pakalpojumus visā Eiropā.

Labklājības departamenta veiktais pētījums šobrīd ir atlasīts finālbalsojumam kategorijā “Pētniecības projekts”, kas sāksies jau nākamnedēļ. Konkursa 5 kategorijās tika iesniegti vairāk kā 80 dažādi projekti un inovatīvi pakalpojumi. Uzvarētāju paziņošana šajās kategorijās notiks 4. decembrī.

Jāpiebilst, ka Rīgas pilsētas pašvaldība šajā konkursā piedalījās arī pagājušajā gadā un ieguva godpilno 5. vietu nominācijā “Labās prakses metodes un instrumenti” par aprūpes plānošanas sistēmu “ApSis”, kuru Rīgas Sociālais dienests izmanto kā efektīvu rīku administratīvo resursu mazināšanai.

Eiropas Sociālais tīkls ir izveidots, lai apgūtu inovatīvus risinājumus un uzlabotu sociālo pakalpojumu kvalitāti. Tas apvieno institūcijas, kuras veido, pārvalda un īsteno sociālos pakalpojumus. Rīgas domes Labklājības departaments piedalās tīkla pasākumos kopš 2013. gada sākuma, bet Rīgas pilsētas pašvaldība oficiāli Eiropas Sociālā tīklā darbojas kopš 2013. gada oktobra.