RD Labklājības departaments piedāvā apmaksātu praksi Rīgas Stradiņa universitātes studentiem

No pagājušajās nedēļas, 6. maija, pirmo gadu tiek nodrošinātas apmaksātas prakses vietas Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentiem Rīgas domes Labklājības departamenta pakļautības iestādēs.

Labklājības departamenta un RSU sadarbība aizsākās 2018. gada jūlijā, kad tika parakstīts sadarbības līgums par to, ka RSU sociālā darba bakalaura studiju programmas 3. kursa studentiem pašvaldībā tiks nodrošinātas apmaksātas prakses vietas, un šogad šīs sadarbības ietvaros apmaksātu praksi iziet pirmie studenti – 4 studenti Rīgas Sociālajā dienestā un 1 students Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centrā. Turklāt šī prakse ir pieejama garākā posmā nekā līdz šim, tas ir, līdz trim mēnešiem, strādājot 32 stundas nedēļā.

Studentiem prakse ir lieliska iespēja pielietot, pilnveidot un padziļināt studiju kursu laikā apgūtās zināšanas, prasmes un kompetenci, gūt praktisku pieredzi sociālā darba vidē un priekšstatu par sociālā darba organizāciju pašvaldībā. Prakse ir iespēja attīstīt topošā sociālā darbinieka profesionālo identitāti un iespēja veicināt sagatavošanu patstāvīgam darbam sociālajā darba nozarē.

Šobrīd praktizēšanās Rīgas Sociālajā dienestā ārkārtējās situācijas apstākļos noteikti ir izaicinošāka nekā agrāk, taču tāda ir sociālā darba profesijas loma – palīdzēt līdzcilvēkiem jebkuros apstākļos, bet tieši tagad rūpes par sabiedrības labklājību ir īpaši nozīmīgas, un to, kā saka, uz savas ādas izjutīs arī topošie profesionāļi, taču tas viņiem pavisam noteikti sniegs daudzveidīgāku pieredzi, padziļinātākas zināšanas un, protams, papildus rūdījumu. Katram praktikantam ir nozīmēts prakses vadītājs, kas dalās savā pieredzē un zināšanās ar topošajiem kolēģiem, kā arī tādā veidā pats paaugstina savu profesionalitāti.

Rīgas Sociālajā dienestā strādā 471 darbinieks, no kuriem sociālo palīdzību un sociālos pakalpojumus Rīgas iedzīvotājiem sniedz 372 sociālā darba speciālisti. RSD uz šo sadarbību raugās ar cerīgu skatu, bez šaubām, gaidot, kad praktikanti pēc kāda laika pievienosies dienesta pulkam un strādās ar sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu organizēšanu un sniegšanu Rīgas iedzīvotājiem.

Jaunumiem un aktualitātēm var sekot līdzi Labklājības departamenta mājaslapā www.ld.riga.lv un sociālā tīkla “Facebook” profilā: www.facebook.com/labklajibasdepartaments.