Aicinām topošos un jaunos vecākus apmeklēt bezmaksas vecāku skolas nodarbības

Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar biedrību “Vecāku apvienība KKM” aicina topošos un jaunos vecākus uz nodarbībām! Var izvēlēties no plaša nodarbību klāsta:
•Nodarbības par grūtniecības periodu un sagatavošanos dzemdībām, ietverot grūtniecības laikā aktuālās tēmas, kā arī praktisko daļu, piemēram, par pareizu elpošanas tehnisku dzemdībās, dzemdību pozām u.c.
•Zīdīšanas nodarbības/konsultācijas mazās grupās (līdz 3 māmiņām ar mazuļiem), kurās māmiņas varēs pastāstīt par savu situāciju, problēmām un jautājumiem, un saņemt praktisko palīdzību, ieteikumus un atbildes uz visiem saviem jautājumiem.
•Zīdīšanas lekcijas par dažādām tēmām: zīdīšanas tehnikas, ko darīt, kad piena ir pa maz? Kā saudzīgi bērnu atradināt no krūts? Zīdīšana un piebarojuma ieviešana u.c.
•Hendlinga nodarbības vecākiem ar mazuli, kuros vecāki varēs iegūt noderīgu informāciju par hendlinga tehnikām, bērna attīstības posmiem, par drošas vides iekārtošanu, bērna ikdienas aprūpi un mazuļa sadarbību ar mammu, kā arī varēs praktiski apgūt bērniņa ģērbšanas, celšanas, pārvietošanas tehnikas.
•Vingrošana vecākiem kopā ar mazuļiem, lai vecāki, kuriem nav iespējas vai vēlmes atstāt mazuli mājās, tomēr varētu vingrot ar mazuli kopā. Nodarbībās fizioterapeites arī stāstīs māmiņām par saudzīgu atkopšanos pēc dzemdībām, atļautiem un aizliegtiem vingrinājumiem, par iegurņa un vēdera muskuļu stiprināšanu.

Uz visām lekcijām/nodarbībām gaidīti abi vecāki! Zināšanas būs noderīgas arī tētiem, jo partnerim ir svarīga loma – būt līdzās un atbalstīt māmiņu.
Nodarbības vadīs speciālistu komanda – vecmātes, fizioterapeiti, zīdīšanas konsultantes.
Būsim kopā, mācīsimies un dalīsimies pieredzē!
Sīkāka informācija un nodarbību saraksts ; https://lv.kkm.lv/vesela-riga

Pieteikties var, aizpildot pieteikuma anketu ej.uz/vecaku-skolu, rakstot e-pastu uz vecaku.skola@gmail.com vai zvanot uz numuru 29109498.

Nodarbības topošajiem un jauniem vecākiem plānotas no 2020.gada oktobra līdz 2023.gada martam.

Nodarbības tiek īstenotas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros. Sīkāka informācija par šo un citām projekta aktivitātēm pieejama mājaslapā www.veseligsridzinieks.lv Pasākuma norise var tikt fotografēta.