Aicinām pieteikties atbalsta programmai ģimenes ar bērniem pēc mammas, tēta, brāļa, māsas, vai cita bērnam nozīmīga aprūpētāja zaudējuma

Atbalsta programmai aicinām pieteikties ģimenes ar bērniem pēc mammas, tēta, brāļa, māsas, vai cita bērnam nozīmīga aprūpētāja zaudējuma. Programma sāksies šī gada oktobrī un sniegs atbalstu kā ģimenēm ar pašiem mazākajiem dalībniekiem (0 – 6 gadi), tā arī ģimenēm ar skolas vecuma bērniem (7 – 11 gadi) un pusaudžiem (12 – 18 gadi).

Programma nodrošina ģimenei visaptverošu atbalstu, stiprinot ģimeni pārvarēt grūtības pēc tuvinieka nāves. Piedaloties programmā, tiks veicināta atvērtāka savstarpējā ģimenes komunikācija, kliedēta vientulības sajūta un aizspriedumi, kā arī veicināta bērna psiholoģiskās veselības uzlabošana un veselīga sērošanas procesa norise ģimenē. Kalniem pāri speciālistiem ir svarīgi, lai bērns varētu paust savas izjūtas sev pieņemamā veidā – runājot, muzicējot, zīmējot, socializējoties un dažreiz – kopīgi paklusējot. Lai bērns sajustu piederības sajūtu un atbalstu no vienaudžiem, izprastu savas domas, emocijas, rīcību un vairs neprātotu – “vai ar mani viss ir kārtībā?” Lai izjustu radošu kopā būšanas prieku un vairotu sevī cerību.
Apkārtējie cilvēki bieži ir apjukuši un nezina, kā izturēties pret bērnu, kuram nomiris tuvinieks. Tāpēc viena no biežāk sastopamajām reakcijām ir izvairīšanās runāt gan par pašu zaudējumu, gan sērojošā bērna izjūtām un vajadzībām. Sēras tiek pārvērstas par tabu tēmu un bērns sāk justies izolēts. Bet patiesībā – sēras ir dabīga un palīdzoša atbildes reakcija uz tuva cilvēka zaudējumu, kas var būt dziedinoša un spēcinoša. Sēras nav problēma, kas jāatrisina, drīzāk jauna realitāte, ar kuru jāiemācās sadzīvot.

Oktobrī sāksies jaunas Kalniem Pāri grupas ģimenēm ar bērniem, kurām var pieteikties ŠEIT.