Aicinām iesaistīties seminārā – diskusijā “Ēnas cilvēki. Quo Vadis, Rīga?”

29. jūlijā no plkst. 11.00 – 13.00 Rīgas domes sēžu zālē (Rātslaukums 1) notiks seminārs diskusija “Ēnas cilvēki. Quo Vadis, Rīga?”. Šis jau ir otrais diskusija, kurā tiek aktualizētas sociālajai nozarei nozīmīgas tēmas.

Šoreiz diskusijas centrā – personāla politika sociālajā un veselības nozarē, tās saistība ar ekonomiskiem un sociāliem procesiem, riski un prognozes. Sociālajā jomā gadiem trūkst dažāda līmeņa darbinieku, kas ir apdraudoši sociālo pakalpojumu kvalitātei un apjomam, tādejādi ietekmējot arī cilvēku dzīves kvalitāti un labklājības līmeņa formēšanos.

Diskusijas “saturisko rāmi” veidos Latvijas Darba Devēju konfederācijas eksperts Jānis Hermanis un RD Labklājības departamenta Sociālās pārvaldes priekšnieks Mārtiņš Moors, savā redzējumā dalīsies sociālantropologs, domnīcas “Providus” pētnieks Andris Šuvajevs un Latvijas veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības valdes priekšsēdētājs Valdis Keris, kā arī nozares speciālisti.
Dzirdēsim izvērtējumu cilvēkresursu jomā Rīgas sociālajā sistēmā, atziņas no RD Labklājības departamenta pētījuma rezultātiem par sociālās palīdzības ietekmi uz nabadzības mazināšanu, par darba tirgu veselības un sociālajā jomā un situāciju cilvēkresursu jomā.

Seminārā – diskusijā aicināti piedalīties esošie un topošie politiķi un lēmumu pieņēmēji, kuriem prioritāte ir sociālā politika valstī un pašvaldībā, sociālās politikas veidošanā iesaistītie speciālisti, pašvaldības un nevalstiskā sektora sociālo pakalpojumu sniedzēju vadītāji, par sociālo atbalstu vēstošie mediji un citi interesenti.

Diskusijā klātienē varēs piedalīties ierobežots cilvēku skaits, taču pasākuma dienā diskusijai varēs sekot līdzi tiešraidē Rīgas pašvaldības portālā https://pasvaldiba.riga.lv/LV/Channels/Riga_Municipality/Online_sarunas/default.htm.

Savus jautājumus diskusijas dalībniekiem aicinām iesūtīt pirms vai diskusijas laikā pa e-pastu: dl@riga.lv

Semināra – diskusijas ieraksts pēc tam būs pieejams šajā pašā saitē sadaļā: Forumi un Konferences
Semināru-diskusiju organizē RD Labklājības departaments sadarbībā ar nozares profesionāļiem.
Seminārs-diskusija notiks ievērojot fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Aicinām sekot līdzi jaunumiem un aktualitātēm RD Labklājības departamenta sociālā tīkla “Facebook” profilā: www.facebook.com/labklajibasdepartaments.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice, tālr. 67105925, mob.tālrunis 26385691, e-pasts: lita.brice@riga.lv