Aicinām iesaistīties projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” aktivitātēs

Rīgas domes Labklājības departaments saņēmis Eiropas Sociālā fonda finansējumu projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” īstenošanas turpināšanai.
Jau kopš 2017.gada noris projekts “Mēs par veselīgu Rīgu!”, kura mērķis ir uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem iedzīvotājiem, īpaši teritoriālās, nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajām personām, Rīgas pilsētas pašvaldības teritorijā, īstenojot vietēja mēroga, visaptverošus, sabiedrību piesaistošus un aktīvus fiziskās, garīgās un sociālās veselības veicināšanas pasākumus. Šo trīs gadu laikā īstenotas 52 dažādu jomu aktivitātes, kopā nodrošinot vairāk nekā 40 000 aktivitāšu vienību kurās piedalījās vairāk nekā 500 000 personas, kas uzlabojušas savas zināšanas un prasmes par dažādām veselību veicinošām tēmām.

No šī gada 21.maija stājās spēkā vienošanās grozījumi, kas ļauj projektu “Mēs par veselīgu Rīgu!” pagarināt vēl uz trīs gadiem. Projekta otrā posma izmaksas ir vairāk kā 2 000 000 EUR, no kurām 85% tiek finansētas no Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem. Pārējais finansējums nāk no valsts budžeta un Rīgas pašvaldības budžeta.

Pavisam drīz pilnā apjomā atsāksies iedzīvotāju vidū tik ļoti iecienītās bezmaksas aktivitātes kā ciguna, nūjošanas, apzinātības nodarbības, vingrošanas nodarbības baseinā un ekskursijas iedzīvotājiem vecuma grupā 55+, dažādas nodarbības un lekcijas skolēniem, nodarbības jaunajiem un topošajiem vecākiem un citas aktivitātes. Būs arī dažādas līdz šim nebijušas aktivitātes, piemēram, senioru dejas, tikšanās ar dažādiem ārstiem “Brokastīs ar speciālistu”, lekcijas psihoemocionālās veselības stiprināšanai “Kā pieņemt nepatīkamas ziņas” un citas. Aicinām sekot līdzi informācijai.
Visas lekcijas un nodarbības kā līdz šim būs pieejamas dažādās Rīgas apkaimēs, lai iespējami ērti uz tām būtu nokļūt, tās būs bez maksas un tās vadīs pieredzējuši attiecīgo jomu speciālisti.

Informācija par šobrīd aktuālajām aktivitātēm pieejama mājas lapā www.veseligsridzinieks.lv, kā arī sazinoties ar:
projekta vadītāju Ilonu Segliņu – Krūziņu, tālr. nr. 67037314, e-pasts: ilona.seglina-kruzina@riga.lvprojekta koordinatori Katerinu Žigu, tālr. nr. 67181312, e-pasts: katerina.ziga@riga.lvprojekta koordinatori Eviju Kvanti, tālr. nr. 67181396, e-pasts: evija.kvante@riga.lv.

Informāciju sagatavoja RD Labklājības departamenta Sabiedrības veselības veicināšanas un profilakses nodaļas galvenā speciāliste Gunta Purvēna, tālrunis 67105680; e-pasts: gunta.purvena@riga.lv