Vakcinācija Rīgā Ziemassvētkos un gadumijas brīvdienās

Vakcinācija Ziemassvētku un gadumijas svētku nedēļā no 24. decembra līdz 2. janvārim

“Jaunā Covid-19 vīrusa omikron varianta kontekstā ļoti svarīga ir balstvakcinācija, uz ko īpaši aicinām personas riska grupās, personas no 40 gadiem un personas, kas pirmreizējo vakcināciju saņēmušas pavasarī vai vasaras sākumā. Tāpēc arī svētkos vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji rūpēsies par iespējām saņemt vakcīnu pret Covid-19. Aicinām iedzīvotājus sekot līdzi informācijai par iespējām saņemt vakcināciju un neatlikt balstvakcinācijas saņemšanu,” stāsta Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

Vakcinācijas punkti
Rīgā vakcinācija būs pieejama arī Ziemassvētku vakarā un svētku dienās:
24. decembrī darbosies vakcinācijas punkts tirdzniecības centrā “Rīga Plaza”
– saīsinātā darba diena no plkst. 10.00-14.30;
25. decembrī darbosies vakcinācijas punkti tirdzniecības centros “Dole” un “Sāga”;
26. decembrī darbosies vakcinācijas punkti tirdzniecības centrā “Domina”, Imantas tirgū un pagaidu vakcinācijas punkts pie Vecmīlgrāvja tirgus.

No 27. decembra līdz 30. decembrim vakcinācijas punkti Rīgā un novados strādās kā ierasts līdz šim.

Svētdien, 2. janvārī, Rīgā vakcinācija būs pieejama tirdzniecības centros “Domina”, “Akropole”,
“Dole”,
“Sāga” un vakcinācijas punktā Imantas tirgū.

Zvanu centrs 8989 Ziemassvētku brīvdienās strādās no plkst. 9.00 līdz 18.00, savukārt Jaungada brīvdienās darba laiks būs no plkst. 10.00 līdz 15.00.

Uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), potēšanas pase (ja tāda ir), uz vakcināciju vēlams ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu, savukārt pusaudžiem no 12 līdz 13 gadiem vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne, kā arī šādi dokumenti: likumiskajam pārstāvim – pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara).

Atgādinām, ka pašlaik ir iespēja saņemt balstvakcīnu tiem vakcinētajiem iedzīvotājiem, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu. Baltstvakcīna īpaši vēlama cilvēkiem vecumā no 40 gadiem, sevišķi senioriem, kas ir vecāki par 65 gadiem, un augsta riska pacientiem ar novājinātu imūnsistēmu, kā arī tiem, kas noslēguši pirmreizējo vakcināciju pavasarī vai vasarā.

No 21. decembra balstvakcīnu var saņemt trīs mēnešus pēc otrās potes saņemšanas. Tas attiecas uz cilvēkiem, kas vakcinēti ar “Vaxzevria” (“Astra Zeneca”), “Spikevax” (“Moderna”) vai “Comirnaty” (“Pfizer-BioNTech”). Ar kovidu pārslimojušas personas un vakcinējušās ar vienu poti – arī var saņemt balstvakcīnu trīs mēnešus pēc potes vai pārslimošanas (atkarībā, kas bijis pēdējais)

Savukārt iedzīvotāji, kuri ir vakcinēti ar “Janssen” (“Johnsons [&] Johnsons”), ir aicināti saņemt balstvakcīnu ne ātrāk kā divus mēnešus pēc potes saņemšanas. Tikmēr personas ar novājinātu imunitāti un vakcinējušās ar trīs potēm – balstvakcīnu var saņemt sešus mēnešus pēc trešās potes.

Balstvakcīnai var pieteikties portālā manavakcina.lv, zvanot uz 8989,
ārstniecības iestādēs vai ģimenes ārstu praksēs, vai dzīvās rindas kārtībā vakcinācijas punktos tirdzniecības centros, vakcinācijas centros pašvaldībās, izbraukuma vakcinācijā.

Kontakti:
Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļa
Zaiga Barvida, zaiga.barvida@vmnvd.gov.lv, 29499214