Turpinās senioru vakcinācija bez iepriekšēja pieraksta no plkst. 9.00 līdz 10.00

Senioru vakcinācija bez iepriekšēja pieraksta notiks arī otrajā jūnija nedēļā.
Nākamnedēļ, no 7. jūnija līdz 13. jūnijam, turpināsies senioru (no 60 gadiem) vakcinācija bez iepriekšēja pieraksta Rīgas pilsētas pašvaldības liela mēroga vakcinācijas punktos – Rīgas Kongresu namā un Rīgas Centrāltirgū, kā arī Ķīpsalas hallē un ATTA centrā.

SENIORU VAKCINĀCIJA bez iepriekšēja pieraksta notiks no plkst. 9.00 līdz 10.00 šādos datumos:
Rīgas Kongresu namā (Krišjāņa Valdemāra ielā 5) no 7. līdz 9. jūnijam (vakcinācija notiks ar “Pfizer/Biontech” vakcīnu), kā arī no 10. jūnija līdz 12. jūnijam (vakcinācija notiks ar “Janssen” vakcīnu, kuras priekšrocība ir tā, ka nepieciešama tikai viena vakcīnas deva).
Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljonā (Centrāltirgus ielā 3-1, ieeja no kanāla puses) no 7. jūnija līdz 13. jūnijam (vakcinācija notiks ar “Janssen” vakcīnu, kuras priekšrocība ir tā, ka nepieciešama tikai viena vakcīnas deva).
Ķīpsalas hallē (Ķīpsalas ielā 8) 7. jūnijā un no 9. līdz 13. jūnijam (vakcinācija notiks ar “Pfizer/Biontech” vakcīnu).
ATTA centrā (Krasta ielā 60) 11. un 12. jūnijā (vakcinācija notiks ar “Moderna” vakcīnu) .
Papildus seniori bez iepriekšēja pieraksta var saņemt vakcīnu Rīgas Dzemdību namā (Miera ielā 45) darba dienās no 14.30 līdz 15.30, vakcinācija notiek ar “Pfizer/Biontech” vakcīnu.

Uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte) un ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu. Iestājoties siltākam laikam, dodoties uz vakcinācijas centriem, aicinām līdzi ņemt dzeramo ūdeni, ar ko veldzēt slāpes, īpaši atrodoties pēcvakcinācijas uzgaidāmajā zonā. Atgādinām, ka ūdens dzeršana ir veselīgs ieradums, kas nodrošina labu pašsajūtu, un tuvojoties vasarai ir svarīgi uzņemt šķidrumu, jo, ķermenim svīstot, ir nepieciešams vairāk ūdens.
Vakcinācija visā Latvijā turpinās, un šobrīd jebkurš pieaugušais Latvijas iedzīvotājs var pieteikties saņemt vakcīnu, izvēloties konkrētu vakcinācijas vietu un laiku, vietnē: manavakcina.lv vai zvanot pa tālruni: 8989.

No 2. jūnija vakcinācijai vecāki vai citi likumiskie pārstāvji var pieteikt pusaudžus no 12 līdz 13 gadu vecuma. Vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne, kā arī šādi dokumenti: likumiskajam pārstāvim – pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara).
Vakcinācijai no 14 gadiem pusaudzis var pierakstīties pats vietnē www.manavakcina.lv, kur autentificēšanās notiek caur latvija.lv, ja ir pieejama pilnā internetbankas vai Smart-ID versija, vai zvanot pa tālruni 8989, kā vakcinācijas vietu norādot kādu no vakcinācijas centriem.
Vakcinācija 12 līdz 15 gadus veciem pusaudžiem notiks tikai ar “Pfizer/Biontech” vakcīnu. Piesakoties, svarīgi pārliecināties, ka izvēlētajā vakcinācijas punktā ir pieejama šī tipa vakcīna. Tās ir pieejamas liela mēroga vakcinācijas centros un citās ārstniecības iestādēs vai ģimeņu ārstu praksēs.
Rīgas dome aicina rīdziniekus vakcinēties, lai jau drīz varētu atgriezties normālā dzīvē.