Turcijas vēstniecība ar tradicionālajiem saldumiem iepriecinājusi Rīgas sociālās aprūpes centra iemītniekus

Pirmā oktobra diena ir pasludināta par Starptautisko veco ļaužu dienu, ko jau pēc izveidojušās tradīcijas svin visos trijos Rīgas pilsētas pašvaldības sociālās aprūpes centros, kuros dzīvo ap 800 senioriem.

Vakar, ieskandinot Starptautisko Senioru dienu, sociālās aprūpes centrā “Mežciems” iemītniekus priecēja atraktīvais Latvijas radio bērnu ansamblis “Dzeguzīte”, centra darbinieki un iemītnieki lasīja dzeju un visi kopā svinēja svētkus pie skaisti klātiem galdiem. Šo pasākumu apmeklēja arī delegācija no Turcijas vēstniecības Latvijā, kas bija sarūpējusi īpašu svētku cienastu. Šajā gadalaikā Turcijā tradicionāli tiek gatavots īpašs deserts “Asure” jeb Noasa pudiņš, kas tiek pasniegts kaimiņiem un ģimenes locekļiem. Mūsdienās Turcijas kultūrā šis pudiņš ir vienotības, dalīšanās un solidaritātes simbols.

“Lai saglabātu šo gadsimtiem seno kulinārijas tradīciju, mūsu vēstniecībai ir prieks šogad dalīties ar šo desertu vecāka gada gājuma draugiem un kaimiņiem, sociālās aprūpes centra “Mežciems” iemītniekiem”, savā uzrunā klātesošajiem teica Turcijas vēstnieces pirmais padomnieks Cemal Erbay.

Vēstniecības pārstāvji atzina, ka viņi līdz šim Latvijā nav apmeklējuši sociālās aprūpes centrus un šī viņiem ir jauna pieredze, bet tajā pašā laikā ļoti liels pagodinājums.

Arī pārējos Rīgas sociālās aprūpes centros notiek svētku pasākumi. Centrā “Gaiļezers” svētkus ieskandināja vijolniece Linda Liepiņa, ir apskatāma J.Martinsones darbu izstāde “Mandalu brīnums”, bet šodien norisināsies Juglas mūzikas skolas audzēkņu apsveikuma koncerts un svētku mielasts. Savukārt sociālās aprūpes centrā “Stella maris” ir apskatāma rokdarbu izstāde, notiks iemītnieku dzejas lasīšana, flamenko dejas paraugdemonstrējumi, kurus, starp citu, izpildīs centra darbinieki, kā arī cienasts.

Bez šī svētku pasākuma, sociālās aprūpes centra iedzīvotājiem tiek regulāri nodrošinātas saturīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas gan centros, gan ārpus tā. Notiek dažādu viesmākslinieku uzstāšanās, gadskārtu un īpašu svētku pasākumu svinēšana, ekskursijas, iemītnieki var apmeklēt mūzikas pulciņu, sporta un galda spēles, boccia nodarbības, petankas, kroketa spēles, dažādas radošās nodarbības, rokdarbu pulciņu, īpaši senioriem patīk kanisterapija jeb terapija ar suņiem un daudz kas cits.

Tāpat arī pilngadīgajiem rīdziniekiem, tai skaitā vecāka gada gājuma cilvēkiem, ir iespēja apmeklēt 6 dienas centrus un Kopienas centru, kur var veidot sociālos kontaktus, gūt atbalstu, iesaistīties dažādās individuālās, grupas un kopienas aktivitātēs. Arī šajos centros notiks dažādas aktivitātes, piemēram, dienas centrā “Vecmīlgrāvis” 2. oktobrī ir plānota ilggadējās dienas centra klientes 80. gadu jubilejas svinības kopā ar senioru grupu, savukārt dienas centra bērni 30. septembrī gatavos apsveikumu starptautiskai veco ļaužu dienai. Par dienas centru un Kopienas centra atrašanās vietu un piedāvātajām aktivitātēm var noskaidrot, apmeklējot Rīgas domes Labklājības departamenta mājaslapu www.ld.riga.lv vai zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 80005055.

Rīgas domes Labklājības departaments sveic visus vecāka gada gājuma cilvēkus svētkos, vēl viņiem stipru veselību, možu garu un dzīvessparu, kā arī atgādina ikvienam rīdziniekam atcerēties, apsveikt un samīļot savus tuviniekus.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītājas vietniece Linda Sausā, tālr. 67105925; e-pasts: linda.sausa@riga.lv.

Par fotogrāfijām no pasākuma interesēties, rakstot uz e-pastu.