Tiek atsāktas bezmaksas ekskursijas personām vecumā 55+

Uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai Latvijā, Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar “MC Alfa – mācību centrs”, atsāk veselību veicinošo
bezmaksas ekskursiju ciklu personām, vecuma grupā
55+

Pieteikšanās ekskursijām, zvanot: 23886863 vai aizpildot anketu – https://ej.uz/rd-ekskursijas-1

Projekts tika sākts 2020. gada septembrī, taču tā realizāciju ietekmēja “Covid-19” pandēmija. Šobrīd, kad situācija ir būtiski uzlabojusies, bezmaksas ekskursijas tiek atsāktas ar maršrutiem uz Kuldīgu, Jelgavu un Rundāli, kā arī Jūrmalu. Katrā ekskursijā tiks piedāvāta kāda speciālista, piemēram, sporta, uztura speciālista vai psihologa lekcija, veselības vingrošana un radošās darbnīcas.

Bezmaksas ekskursiju cikls atsāksies 30. jūnijā ar nezināmo Kurzemes pērli, slavenā hercoga Jēkaba pārstāvēto Kurzemes un Zemgales hercogistes galma rezidenci un pašu bagātāko pilsētu Kuldīgu, savulaik sauktu par Goldingenu jeb zelta pilsētu un tās slavenāko tūrisma objektu – Eiropā platāko ūdenskritumu Ventas rumbu. Pa ceļam uz Kuldīgu tiks apskatīta arī Kurzemes Šveice – Abavas ieleja un Abavas rumba pie Sabiles. Ekskursijas laikā norisināsies arī sporta speciālista lekcija, veselības vingrošana un radošā darbnīca, ko vadīs speciāliste Vineta Burkovska.

6. jūlijā ieplānota ekskursija uz kūrortpilsētu Jūrmalu.

Savukārt 7. jūlijā būs iespēja iepazīt barokālo vēsturi Zemgales līdzenumos, paviesojoties Eiropas līmeņa arhitektoniskajos pieminekļos – Rundāles un Jelgavas pilīs. Pa ceļam uz galamērķiem ieplānota psiholoģes Lailas Kalniņas lekcija, bet Jelgavā – Vinetas Burkovskas veselības vingrošana un radošā darbnīca. Ekskursiju laikā ieplānotās radošās darbnīcas paredzētas sīkās motorikas un atmiņas treniņam, kā arī psihoemocionālās veselības uzlabošanai, tostarp pozitīvo emociju gūšanai.

Dalība ekskursijās iespējama tikai ar derīgu “Covid-19” vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kas atļauj piedalīties publiskos pasākumos bez maskām un neievērojot divu metru distanci. Arī lekcijas, vingrošanas nodarbības un radošās darbnīcas vadīs speciālisti ar “Covid-19” sertifikātiem. Pirms iekāpšanas autobusā, būs jāuzrāda gan derīgs Covid-19 sertifikāts, gan personas apliecinošs dokuments.

Izbraukšana visām ekskursijām plānota plkst. 9:00 no Aspazijas bulvāra 5 Rīgā (LU Ekonomikas fakultāte).
Ekskursijas laikā tiks nodrošinātas arī pusdienas un dzeramais ūdens, taču karsto laikapstākļu dēļ aicinām arī katram pašam paņemt līdzi dzeramo ūdeni un ģērbties ērtā, laikapstākļiem atbilstošā apģērbā.

Pakalpojums tiek nodrošināts Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros.