Svinīgi pasniegta Rīgas pašvaldības „Gada balva sociālajā nozarē 2018”

8. decembrī svinīgā ceremonijā tika pasniegta „Gada balva sociālajā nozarē 2018” galvaspilsētas labākajiem sociālās un veselības aprūpes nozares darbiniekiem. Konkurss „Gada balva sociālajā nozarē” notika piekto reizi. Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs apsveikumā uzsver: ” Cilvēki, kas strādā sociālajā un veselības aprūpes nozarē palīdz daudziem rīdziniekiem pārvarēt krīzes situācijas, atrast sevi, rast risinājumus, stiprināt veselību. Darbs ir ārkārtīgi grūts un smags, un darbinieki to veic ar augstu profesionalitāti un optimismu, par to visiem liels paldies.”
Konkursu organizēja Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu, lai apzinātu un godinātu sociālās un veselības aprūpes nozares darbiniekus Rīgas pilsētas pašvaldības iestādēs, kuri profesionāli, atbildīgi un godprātīgi veic savus darba pienākumus, sniedzot atbalstu rīdziniekiem, kā arī lai veicinātu izpratni par sociālās, medicīnas nozares darbinieku darbu, popularizētu un celtu to prestižu sabiedrībā, paaugstinātu darbinieku motivāciju un piederības sajūta savai profesijai.
„Gada balva sociālajā nozarē 2018” nominācijā „Leonīda Kurdjomova balva” par augsti profesionālām, izcilām zināšanām, atbildīgu, godprātīgu darbu, īpašiem nopelniem savā nozarē un ieguldījumu kolektīva saliedēšanā saņēma – Rīgas domes Labklājības departamenta Sociālās pārvaldes priekšnieks Mārtiņš Moors, kurš sociālajā nozarē nostrādājis 20 gadus, un Mārtiņš Rempe, kurš veselības aprūpes nozarē nostrādājis 60 gadus, un ilgstoši ir bijis RD Labklājības departamenta Veselības pārvaldes priekšnieks. Balvas pasniedza RD Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja O.Veidiņa un L.Kurdjumova ģimenes locekļi, kuri atzina, ka “L.Kurdjumovs būtu gandarīts kā attīstās Rīgas sociālā sistēma, un tik ļoti grūto darbu nozares cilvēki veic ar augstu profesionalitāti un lielu atbildību.”
RD Labklājības departamenta direktore I.Kondrāte un “Gada balvas sociālajā nozarē” L.Kurdjumova balvas laureāti G.Sevastjanovs (2014. g.), Anita Gaigala (2015. g.), Aija Krastiņa (2016. g.), Jānis Petronis (2016.g.) un Iveta Zilgalve (2017.g.) pasniedza vairākas RD Labklājības departamenta balvas. Šogad aprit pieci gadi kopš Zolitūdes traģēdijas, kas izdzēsa 54 cilvēku dzīvības, un atceroties šo laiku I.Kondrāte atzīmēja, ka RD Labklājības departamenta visas struktūras saliedēti iesaistījās atbalsta sniegšanā traģēdijā cietušajiem un viņu tuviniekiem. Par profesionālu un rīdzinieku novērtētu darbu, operatīvu un saliedētu rīcību traģēdijas dienās pildot savus darba pienākumus pateicības saņēma Rīgas Sociālā dienesta vadītājs Ervins Alksnis, Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra direktors Kaspars Jasinkevičs, RD Labklājības departamenta speciālisti Daina Nereta, Lita Brice, Laura Kalniņa, Liene Baumane un Santa Nevarževska.
„Žūrijas atzinības balvu” par ilggadīgu un pašaizliedzīgu darbu pašvaldībā saņēma Valentīna Vanaga, kas nostrādājusi 33 gadus Rīgas pašvaldībā, Alvīna Geida – 26 gadus, Baiba Skuja – 24 gadus, un Benita Brūdere un Ieva Grietēna, kas nostrādājušas 20 gadus. Latvija šogad svin simtgadi, savukārt RD Labklājības departamentam tā ir 20 gadu darba jubileja. Par godprātīgu, radošu un atbildīgu darba izpildi apbalvotas Eva Kārlsone, kas departamentā nostrādājusi 20 gadus, Inga Solovjova, kas nostrādājusi 19 gadus un Liliāna Silava, kas nostrādājusi 17 gadus. Par īpašu ieguldījumu Rīgas pašvaldības sociālās sistēmas attīstībā balvu saņēma Anita Gaigala.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice, tālr.67105925; mob.tālr. 26385691, e-pasts:lita.brice@riga.lv