Skolēnu darbs vasarā: Labklājības departaments pateicas jauniešiem par darbu sociālajos centros

Šovasar ar Nodarbinātības valsts aģentūras starpniecību Rīgas domes Labklājības departamenta struktūrvienībās tika nodrošināts darbs 84 skolēniem, kuri par to saņēmuši oficiālo minimālo algu. Paši centīgākie skolēni, kuri izrādījuši īpašu iniciatīvu savās darba gaitās, tika ielūgti uz svinīgu pasākumu, kas norisinājās Rīgas domes telpās.

21 skolēns vasaras laikā atradis darbu Rīgas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas iestādēs “Gaiļezers” un “Mežciems”, 12 skolēni – sociālās aprūpes centrā “Stella Maris” un 30 jaunieši – Rīgas Sociālajā dienestā.

Patriks, kurš jau ir absolvējis Rīgas Hanzas vidusskolu, nolēmis, ka nevēlas vasaras laikā sēdēt mājās, tāpēc sazinājās ar potenciālo darba devēju un pieteicās pavadoņa amatam Rīgas ilgstošās sociālās aprūpes centrā “Gaiļezers”.

“Manos darba pienākumos ietilpa vecāka gadagājuma cilvēku barošana, aprūpe, pastaigas kopā ar viņiem, kā arī dažādu izklaižu organizēšana. Darbs man ļoti patika. Visvairāk patika interesantas sarunas ar senioriem. Es gribu novēlēt saviem vienaudžiem, lai viņi ir aktīvāki, lai cenšas atrast veidu, kā pilnveidot un izglītot sevi, jo tas ir ļoti nepieciešams un nākotnē tas nāks par labu,” atmiņās dalās nu jau RTU students Patriks, kurš neizslēdz, ka atgriezīsies sociālajā centrā arī nākamajā vasarā.

Patrīcija, kura mācās Rīgas Hanzas vidusskolā 12. klasē, par galveno tēzi, kura motivēja iesaistīties sociālajā darbā, izvirza sekojošo – “palīdzi citiem, lai pēc tam citi palīdzētu tev”.

“Gaisotne tur bija mierīga, ļoti padomāts par cilvēkiem, vienlaikus ir grūti skatīties, ka cilvēki kaut ko jau nevar izdarīt paši, bet mēs tur tieši arī bijām, lai viņiem palīdzētu,” stāsta Patrīcija, kura savas vasaras darba gaitas pavadīja sociālās aprūpes centrā “Gaiļezers”.

Savukārt Lāsma, kura mācās Rīgas kultūras vidusskolā, vasaras darbā iesaistījās tādēļ, ka gribēja palīdzēt vecākiem naudas ziņā, kā arī, lai iegūtu darba pieredzi.

“Es strādāju vienā no Rīgas dienas centriem. Darba kolektīvs bija ļoti labs. Man vajadzēja strādāt ar bērniem un tas bija ļoti jautri. Es viņiem pasniedzu angļu valodu, liku lasīt, lai viņi varētu labāk sagatavoties skolai. Varēšu šo pieredzi izmantot, nākotnē, strādājot skolā, vai ar saviem bērniem. Sociālais darbs vispār ļoti palīdz dzīvē,” savās atmiņās un pārdomās dalās Lāsma pirms svinīgās apbalvošanas Rīgas domē.

Svinīgajā pasākumā, kura laikā skolēniem bija iespēja piedalīties arī ekskursijā pa Rātsnamu, pulcējās 39 skolēni, kuri saņēmuši Rīgas domes Labklājības departamenta pateicību – pateicības rakstus un nelielas dāvanas par centību, izrādīto iniciatīvu un kvalitatīvu darbu.

“Mums ir patiess gandarījums, ka bērni vasaras brīvlaikā izvēlas strādāt iestādēs, kuras ir pakļautas Labklājības departamentam, jo sociālā joma, es pieļauju, nav tā, kas no pirmā acu skatiena ir pati kārdinošākā. Man ir milzīgs prieks, ka tik patīkami jaunieši jau vairākus gadus velta laiku un labprāt dodas uz mūsu pansionātiem un sociālo dienestu. Un tā ir laba ziņa, ka viņi ir ar atvērtu un mīlošu sirdi. Mēs par to varam tikai priecāties,” pēc svinīgā pasākuma sacīja Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte.

Raksta autors: www.riga.lv, skat. šeit.
Foto no pasākuma skat. šeit. Foto autors: Riga.lv, Nora Krevņeva