Semināri sēdoša darba darītājiem rudenī

Rīgas domes Labklājības departaments arī rudenī rīdziniekiem piedāvā bez maksas apmeklēt seminārus sēdoša darba darītājiem. Semināros ir iekļautas gan uztura speciālista vadītas lekcijas, gan fizioterapeita vadītas vingrošanas nodarbības.
Mūsu garīgās un fiziskās darba spējas lielā mērā ir atkarīgas no mūsu organismā notiekošiem procesiem – vielmaiņas, imūnsistēmas darbības un citiem. Lai visi šie procesi būtu līdzsvarā un veiksmīgi nodrošinātu organisma funkcijas, veselīgs uzturs un atbilstošas fiziskās aktivitātes ir vitāli svarīgas. It īpaši mūsdienās, kad ne tikai pildot darba pienākumus, bet arī brīvo laiku bieži pavadām sēžot, ir īpaši svarīgi pareizi izkustēties. Regulārā sēdēšana, bieži vien neērtā un nepareizā pozā, un ikdienas stress liek mums būt saspringušiem un piedzīvot dažādas muskuļu un kaulu sāpes, kas ietekmē gan ikdienas kustības, gan miegu. Ņemot vērā sēdošo dzīvesveidu, svarīgi arī domāt par to, ko un cik daudz ikdienā apēdam. Veselīgs uzturs ne tikai nodrošinās organismu ar visām nepieciešamajām uzturvielām un vitamīniem pareizai funkcionēšanai, bet arī palīdzēs mums juties labāk un enerģiskāk.
Semināra sēdoša darba darītājiem ietvaros tā apmeklētājiem tiek piedāvāts apmeklēt divas nodarbības – lekciju par veselīgu un sabalansētu uzturu un praktiskas vingrošanas nodarbības. Lekcijas par veselīgu un sabalansētu uzturu vadīs sertificēta uztura speciāliste Zanda Mihailovska, bet vingrošanas nodarbību – sertificēta fizioterapeite Anna Sproģe. Lekcijā par veselīgu un sabalansētu uzturu tās apmeklētāji saņems informāciju sabalansētu uzturu, produktu uzturvērtības un uzturvielu attiecību pārtikā un pārtikas ietekmi uz pašsajūtu, kā arī varēs uzdot jautājumus. Savukārt vingrošanas nodarbībā tās apmeklētāji praktiski piedalīsies treniņā ar ļoti iedarbīgiem vingrinājumiem, kas stiprina stāju un attīsta dziļo ķermeņa muskulatūru, kā arī atslogo tās ķermeņa daļas, kas sēdoša darba vai mazkustīguma ietekmē negatīvi tiek ietekmētas visvairāk.
Pirmais semināra cikls notiks: 21.augustā plkst. 18:00 lekcija par uzturu, OnPlate uztura skolā Avotu ielā 41, un 24.augustā plkst. 18:00 vingrošanas nodarbība, Veselības centrā Vivendi, Dzirnavu ielā 16. Nodarbību grafiks turpmākajiem semināriem pieejams mājas lapā www.veseligsridzinieks.lv.
Lai pieteiktos nodarbībām, lūdzam rakstīt uz e-pastu zanda@onplate.lv, vai zvanīt uz tālr. nr. 22149204.

Informāciju sagatavoja RD Labklājības departamenta Apmācību un informācijas sektora galvenā speciāliste Gunta Purvēna, tālrunis 67105680; e-pasts: gunta.purvena@riga.lv