Rīt darbu sāks XVII Starptautiskā konference “Baznīca, ģimene un skola” par tēmu “Sieviete-māte. Loma sabiedrības vērtību apziņā un nozīme to stiprināšanā”

Ceturtdien, 25. oktobrī, plkst. 10:00 Rīgas domes (Rātslaukums 1) foajē notiks preses konference žurnālistiem, kurā piedalīsies Viņa Eminence Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs un Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Preses konference tiek rīkota sakarā ar XVII Starptautiskās pedagoģiskās konferences “Baznīca, ģimene un skola” darba sākšanos Rīgas domes sēžu zālē. Konference, kuras rīkotāja ir Latvijas Pareizticīgā Baznīca sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu, šogad notiek jau 17. reizi. Šī gada konferences tēma: “Sieviete-māte. Loma sabiedrības vērtību apziņā un nozīme to stiprināšanā”.

Savas darbības 17 gados konference ir kļuvusi par plašāko kristīgo forumu, kas veltīts sabiedrības morāles, tikumības jautājumiem, jaunās paaudzes audzināšanas kristīgo vērtību garā jautājumiem. Ik gadus konferencē piedalās ievērojami savas jomas speciālisti – garīdznieki, pedagogi, mediķi, sabiedriskie darbinieki un citu profesiju pārstāvji, kuriem nav vienaldzīga mūsu valsts un pasaules nākotne.

Konferencē aplūkotās tēmas interesē ne tikai pareizticīgos, bet arī citu konfesiju ticīgos, un arī ļaudis, kuri ir tāli no Baznīcas, bet kuri meklē atbildes uz sarežģītajiem bērnu un jaunatnes audzināšanas jautājumiem mūsdienu sarežģītajos apstākļos. Tās laikā nolasītos referātus Latvijas Pareizticīgā Baznīca izdod atsevišķā brošūrā, kas sniedz iespēju atkal un atkal izmantot konferences dalībnieku nenovērtējamo pieredzi, kuru referāti no konferences konferencē kļūst arvien dziļāki un interesantāki. Šogad Latvijas Pareizticīgā Baznīca konferences ietvaros rīko arī vairāku grāmatu prezentāciju, kuras Baznīca izdevusi pēdējā pusgada laikā latviešu valodā. Gadu no gada pasākums kļūst arvien zināmāks un populārāks gan Latvijas sabiedrībā, gan arī aiz mūsu valsts robežām.

Konferences pirmo plenārsēdi atklās Ina Grasmane, psiholoģe, mīlestības pedagoģijas un terapijas autore, kuras referāta tēma būs “Mīlestības pedagoģija”. Otro plenārsēdi atklās Rīgas pilsētas Pārdaugavas dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Aija Skuča, kuras referāta tēma būs “Ģimenes veidošana un laulības reģistrācija”. Sandra Darkēvica, Rīgas Sociālā dienesta sociālā darbiniece darbam ģimenēm un bērniem informēs par sociālo darbu ar ģimenēm ar bērniem Rīgas Sociālajā dienestā. Par stereotipiem, kas ietekmē mātes lomu stāstīs SIA “Centrs Kontakts” pārstāve Ksenija Solovjova. Konferencē par sievietes – mātes lomu ar referātiem uzstāsies arī citi pārstāvji.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice, tālr. 67105925; mob.tālr. 26385691, e-pasts: lita.brice@riga.lv.