Rīgas sociālās aprūpes centros svinēs Starptautisko veco ļaužu dienu

Jau 28 gadus 1. oktobris ir starptautiski atzīmējama diena, kas pasludināta par Starptautisko veco ļaužu dienu. To atzīmē visā pasaulē un arī Latvijā, tai skaitā, Rīgā. Jau pēc izveidojušās tradīcijas šajā dienā visos trijos Rīgas pilsētas pašvaldības sociālās aprūpes centros, kuros dzīvo ap 800 senioriem, tiks svinēti svētki ar īpašu programmu un svētku mielastu.

Sociālās aprūpes centrā “Mežciems” starptautiskās Senioru dienas svinēšanas pasākums notiks 30. septembrī, kad ar muzikālu priekšnesumu iemītniekus priecēs atraktīvais Latvijas radio bērnu ansamblis “Dzeguzīte”, kā arī notiks centra aktīvāko klientu sumināšana. Centra iemītniekiem starpkultūru solidaritātes projekta ietvaros svētku cienastu sarūpēs Turcijas vēstniecība, kas dalīsies ar tradicionālo turku saldumu – Noasa pudiņu. Tas simbolizē dažādību vienotībā, dalīšanos un solidaritāti, kā arī mieru un mīlestību.

Rīgas sociālās aprūpes centrā “Gaiļezers” visas šīs nedēļas garumā notiek pasākums “Kādi mūsu gadi. 26. septembrī Starptautisko veco ļaužu dienu ieskandinās vijolnieces Lindas Liepiņas un centra iemītnieku kopēja uzstāšanās, bet no 23. septembra līdz 4. oktobrim norisinās J.Martinsones darbu izstāde “Mandalu brīnums”, bet senioru dienā norisināsies Juglas mūzikas skolas audzēkņu apsveikuma koncerts un svētku mielasts.

Savukārt sociālās aprūpes centrā “Stella maris”
1. oktobrī ir paredzēta klientu rokdarbu izstāde, iemītnieku dzejas lasīšana, flamenko dejas paraugdemosntrējumi, kurus, starp citu, izpildīs centra darbinieki, kā arī cienasts.

Seniori, kuri dzīvo sociālās aprūpes centros, ir dažāda vecuma – gados ļoti bagāti un sīksti, piemēram, vecākā “Mežciems” iemītniece augustā nosvinēja 100 gadu jubileju un viņai īpašu apsveikumu – dziesmu bija sarūpējuši paši iemītnieki.

Bez šī svētku pasākuma, sociālās aprūpes centra iedzīvotājiem tiek regulāri nodrošinātas saturīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas gan centros, gan ārpus tā. Notiek dažādu viesmākslinieku uzstāšanās, gadskārtu un īpašu svētku pasākumu svinēšana, ekskursijas, iemītnieki var apmeklēt mūzikas pulciņu, sporta un galda spēles, boccia nodarbības, petankas, kroketa spēles, dažādas radošās nodarbības, rokdarbu pulciņu, īpaši senioriem patīk kanisterapija jeb terapija ar suņiem un daudz kas cits.

Tāpat arī pilngadīgajiem rīdziniekiem, tai skaitā vecāka gada gājuma cilvēkiem, ir iespēja apmeklēt 6 dienas centrus un Kopienas centru, kur var veidot sociālos kontaktus, gūt atbalstu, iesaistīties dažādās individuālās, grupas un kopienas aktivitātēs. Arī šajos centros notiks dažādas aktivitātes, piemēram, dienas centrā “Vecmīlgrāvis” 2. oktobrī ir plānota ilggadējās dienas centra klientes 80. gadu jubilejas svinības kopā ar senioru grupu, savukārt dienas centra bērni 30. septembrī gatavos apsveikumu starptautiskai veco ļaužu dienai. Par dienas centru un Kopienas centra atrašanās vietu un piedāvātajām aktivitātēm var noskaidrot, apmeklējot Rīgas domes Labklājības departamenta mājaslapu www.ld.riga.lv vai zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 80005055.

Rīgas domes Labklājības departaments sveic visus vecāka gada gājuma cilvēkus svētkos, vēl viņiem stipru veselību, možu garu un dzīvessparu, kā arī atgādina ikvienam rīdziniekam atcerēties, apsveikt un samīļot savus tuviniekus.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītājas vietniece, tālr. 67105925; e-pasts: linda.sausa@riga.lv.