Rīgas sociālās aprūpes centros pakāpeniski atsākas nodarbības

Rīgas pašvaldības trīs sociālās aprūpes centros “Mežciems”, “Gaiļezers” un “Stella maris” pēc ārkārtējās situācijas beigām pakāpeniski atsākas nodarbības nelielās grupās ārtelpās un iekštelpās, stingri ievērojot visus epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Centru iemītniekiem tiek piedāvātas kulinārijas, rokdarbu, interešu un galda spēļu nodarbības, kas labos laikapstākļos notiek arī ārā. Tāpat dažādas nodarbības turpina notikt individuāli klientu istabiņās. Šobrīd fizioterapeita vadībā notiek vingrošanas nodarbības ne tikai individuāli, bet arī nelielās grupās, kas ir pielāgotas atbilstoši Centru iemītnieku fiziskās veselības stāvoklim. Sociālās aprūpes centrā “Mežciems” atsākušās ir arī Boccia spēles, asistējot darbiniekiem un brīvprātīgajiem. Jāatzīmē, ka šī spēle ir ļoti iecienīta ikvienam Centra iemītniekam, jo tajā var piedalīties cilvēki ar ļoti ierobežotām kustību iespējām.

Tāpat arī sociālās aprūpes centrs “Mežciems” ir sācis realizēt Izglītības kultūras un sporta departamenta finansētu projektu “Prieks būt kopā savā lokā”, kura ietvaros notiks dažādas radošas nodarbības kā, piemēram, foto pulciņš, kulinārijas nodarbības, rokdarbu nodarbības, tādejādi apgūstot arvien jaunas tehnikas un metodes. Tāpat tiks iepirkts inventārs sportiskajām aktivitātēm un relaksācijas telpai.

Projekta noslēgumā plānots izveidot klientu darbu fotoizstādi un radošajos procesos tapušos darbiņus. Centra iemītnieki ļoti cer, ka, uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai valstī, drīz viņi varēs doties arī kopīgā izbraukumā ārpus centra, kas ļaus iepazīt dabas daudzveidību un krāšņumu un fiksēt to fotomirkļos. Pagaidām visu Centru iemītnieki bauda pastaigas svaigā gaisā Centru iekšpagalmos.

Sociālās aprūpes centru iemītnieku tikšanās klātienē ar saviem tuviniekiem vēl nenotiek, taču jau šobrīd tiek plānots, kā vasarā varētu organizēt klientu un tuvinieku tikšanos. Uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai, visos aprūpes centros apmeklētāju pieņemšana varētu notikt pēc iepriekšēja pieraksta, līdzīgi kā tas bija pagājušā gada vasarā. Sociālās aprūpes centrs “Gaiļezers” un “Stella maris” plāno uzstādīt āra nojumes, lai nodrošinātu iemītnieku tikšanos ar tuviniekiem jebkuros laikapstākļos un lai nodrošinātu epidemioloģiskās drošības prasības. Savukārt centrā “Mežciems” notiek sagatavošanas darbi, lai iekārtotu jau esošo āra terasi un atsevišķu istabu atbilstoši visām drošības prasībām, kurā klients varētu satikt savus tuviniekus klātienē.

Šobrīd sociālās aprūpes centru iemītnieki turpina sazināties ar saviem tuviniekiem attālināti, izmantojot gan savas, gan Centru sarūpētās viedierīces. Nepieciešamības gadījumā sociālā darba speciālisti palīdz senioriem tās izmantot. Tāpat kā līdz šim pienesumus saviem piederīgajiem var atstāt pie dežuranta vai apsarga, norādot klienta vārdu, uzvārdu, istabas numuru. Neskaidrību gadījumā jāsazinās ar aprūpes centru sociālā darba speciālistiem.

Trīs Rīgas pašvaldības sociālās aprūpes centros dzīvo vairāk kā 750 rīdzinieki.

Centru aktivitātēm var sekot līdzi Centru sociālajos tīklos. Informāciju par Centra darbinieku tālruņiem vai citu aktuālu informāciju var uzzināt, apmeklējot Rīgas domes Labklājības departamenta mājas lapu: ld.riga.lv vai zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 80005055.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice, tālr. 67105925; mob.tālr. 26385691, e-pasts: lita.brice@riga.lv.