Rīgas sociālās aprūpes centros atsākušās nodarbības un darbu uzsākuši skolēni

Rīgas pašvaldības trīs sociālās aprūpes centros “Gaiļezers”, “Mežciems” un “Stella maris” aktivitātes iemītniekiem notika visu laiku iespēju robežās, arī ārkārtējās situācijas laikā, bet vairāk kā individuālas nodarbības vai mazās grupās, kuras vadīja centra darbinieki, taču šobrīd ir atsākušās plašākas grupu nodarbības, dažādas aktivitātes, kuras sniedz vakcinēti pakalpojumu sniedzēji, tiek plānotas ekskursijas, tiesa, vakcinētajiem iemītniekiem. Tāpat centra iemītniekus ar savu rosību ikdienā iepriecina skolēni, kuri ir uzsākuši darbu centros vasaras brīvlaikā.

Rīgas sociālā aprūpes centra “Gaiļezers” telpās un teritorijā pamazām atsākas brīvā laika aktivitāte – bumbu ripināšanas sporta
spēle “Boccia”. Atsākusies ir kanisterapija jeb terapija ar suņiem, kas ir ārpakalpojums, ko tik ļoti ir gaidījuši iemītnieki visu šo pandēmijas laiku. Nākamnedēļ ir plānots izbraukums un pikniks pie jūras, tiesa tikai iemītniekiem, kuriem vakcinācijas kurss ir noslēdzies.

Arī Rīgas sociālās aprūpes centrā “Mežciems” ir atsākušās kanisterapijas nodarbības, notiek mūzikas, deju un kustību terapijas, “Boccia” spēles un kulinārijas nodarbības, gatavošanās ielīgošanas pasākumam u.c. pasākumi. Tiek plānota izbraukumu ekskursija uz rododendru dārzu (Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas projekta “Prieks būt kopā, savā lokā!” ietvaros), uz jūru un, gatavojoties ielīgošanas pasākumam, plānota Jāņu zāļu lasīšana ārpus centra, taču šobrīd piedalīties izbraukumos var tikai vakcinētie centra iemītnieki un darbinieki.

Rīgas sociālās aprūpes centrā “Stella maris” ir atsākušās rokdarbu un mūzikas terapijas nodarbības, kuras vada vakcinēti interešu pulciņu vadītāji. Šobrīd tiek plānots
akmens skulptūru dārza apmeklējums Daugavgrīvā, kā arī jūras apmeklējums darba dienās labos laikapstākļos. Jāsaka gan, klienti, kas nevēlējās vakcinēties, var piedalīties tikai aktivitātēs centrā un tā teritorijā.

Ar Nodarbinātības valsts aģentūras starpniecību Rīgas domes Labklājības departamenta struktūrvienībās – sociālās aprūpes centrā “Mežciems” un “Stella maris” tiek nodrošināts darbs skolēniem vasaras brīvlaikā. Sociālās aprūpes centrā “Mežciems” katru mēnesi (jūnijā, jūlijā un augustā) strādās 8 skolēni, veicot dažādus darbus – puķu ravēšanu un laistīšanu, noliktavu telpu kārtošanu, iekštelpu tīrīšanu un kopšanu, ka arī citus darbus, bet sociālās aprūpes centrā “Stella maris” katru mēnesi strādās 4 skolēni, kopā vasaras laikā 12 skolēni, kuri piedalīsies teritorijas uzkopšanas darbos – ravēs puķu dobes, laistīs zālienu, grābs nopļauto zāli, kārtos grāmatu plauktus bibliotēkā.

Tāpat arī šobrīd tiek izstrādāta kārtība, kā centra iemītnieku tuvinieki varēs satikties ar saviem piederīgajiem, ko paredzēts atļaut visos trīs pašvaldības sociālās aprūpes centros no jūnija vidus.