Rīgas sociālās aprūpes centrā “Stella Maris” atzīmēta 25 gadu jubileja

Ceturtdien, 19. septembrī, Rīgas sociālo aprūpes centru “Stella Maris” apmeklēja Rīgas domes vicemēre Anna Vladova, Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Baiba Rozentāle, Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte un citi viesi, lai sveiktu aprūpes centru nozīmīgajā jubilejā un godinātu labākos darbiniekus.

Rīgas sociālās aprūpes centrs “Stella Maris”, kas atrodas uz Latvijas lielākās salas – Buļļu jeb Daugavgrīvas salas, starp jūru un upi, Birzes ielā 54, ir viena no Rīgas pašvaldības ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijām, kas darbu uzsāka 25 gadus atpakaļ – 1994. gada 15. septembrī.

Pašlaik sociālās aprūpes centru “Stella Maris” par savām mājām sauc 116 pensijas vecuma cilvēki, kā arī pilngadīgas personas ar invaliditāti, kuras centrā saņem ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus. Vecākajai pansionāta iemītniecei ir 98 gadi. Klienti dzīvo divos divstāvu namos, 49 labiekārtotās istabās.

Lai uzlabotu iemītnieku dzīves kvalitāti un nodrošinātu “Stella Maris” darbību, darba procesā ir iesaistīti 63 darbinieki, starp tiem dažādu jomu sociālās rehabilitācijas, sociālās aprūpes un veselības aprūpes speciālisti.

„Tas ir ārkārtīgi svarīgs un ārkārtīgi smags darbs. Visa cieņa jūsu darbam un jūsu izturībai. Es esmu ar jums un par jums,” ar šādiem vārdiem klātesošos sociālā aprūpes centra „Stella Maris” darbiniekus svētkos sveica vicemēre Anna Vladova.

Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte pauda lepnumu, ka tieši veselības aprūpē un sociālajā jomā strādā empātiski cilvēki, kuri dara savu darbu no sirds.

Par apzinīgu, godprātīgu darbu, ieguldījumu iestādes attīstībā un ilggadīgu darbu darbinieki saņēma gan Rīgas domes, gan Rīgas domes Labklājības departamenta atzinības rakstus. Pansionātam desmit gadu un ilgāk ir uzticīgi 11 darbinieki, bet aprūpes centra medicīnas māsa strādā, var teikt, jau no pirmsākumiem, jo viņas darba stāžs iestādē ir teju 24 gadi.

Pasākuma laikā atzinīgus vārdus teica arī Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Baiba Rozentāle, sakot, ka katram cilvēkam, kurš strādā un kurš organizē darbu sociālās aprūpes centrā, jāsaka „paldies”, bet īpaši centra direktorei.

No pagājušajā gada vasaras „Stella Maris” direktore ir Ilze Andersone. Pirmos 16 gadus iestādi vadīja direktore Māra Zaķe, pēc tam Aldis Virbulis, kurš šobrīd vada sociālās aprūpes centru “Gaiļezers”, vēlāk Solvita Rudoviča, kura šobrīd vada sociālās aprūpes centru “Mežciems”.

Labklājības departamenta kolektīvs svētkos vēl, lai ikvienam “Stella Maris” iemītniekam vienmēr sociālās aprūpes centrā ir māju sajūta, lai visi tiek aprūpēti ar mīlestību, lai vienmēr ir stipra veselība un netrūkst dzīves spara iemītniekiem un darba spara kolektīvam.

Foto: Riga.lv, Nora Krevņeva