Rīgas seniori viesojas Ventspilī

“Latvijas senioru kopienu apvienības” (LSKA) biedri pirmajā Adventē ar Rīgas domes Labklājības departamenta atbalstu viesojās Ventspilī, kur dalījās pieredzē ar Ventspils senioriem, kā arī baudīja šīs pilsētas īpašo Ziemassvētku gaisotni.

“Pandēmijas laiks arī senioru dzīvē ienesis savas korekcijas. Daudzi vecāka gadu gājuma ļaudis jūtas nomākti un viņiem ārkārtīgi būtiska ir iespēja izrauties no pelēkās ikdienas. Tādēļ LSKA ietilpstošo senioru nevalstisko organizāciju biedri ir ļoti pateicīgi Rīgas domes Labklājības departamentam par sniegto iespēju doties brīnišķīgā braucienā uz Ventspili, gida pavadībā apskatīt pilsētas skaistākās vietas, kā arī apmeklēt koncertprogrammu “Trīs Raimondi” koncertzālē “Latvija”. Tā bija īsta Ziemassvētku dāvana, ko LSKA seniori vēl ilgi atcerēsies ar prieku,” saka LSKA valdes priekšsēdētāja Astrīda Babāne.
Savukārt LSKA valdes priekšsēdētājas vietniece, projekta vadītāja Lilita Kalnāja uzsver, ka Rīgas domes Labklājības departamenta atbalstītu sadraudzības projektu īstenošana ar citu pilsētu senioru nevalstiskajām organizācijām jau kļuvusi par labu tradīciju. “2018.gadā īstenojām projektu “Rīgas seniori Rēzeknē”, 2019.gadā projekta “Rīgas seniori Liepājā” ietvaros tikāmies ar Liepājas senioru organizācijām, bet gadu vēlāk projekta “Rīgas seniori Dobelē 2020.gadā” kopā ar Dobeles un Alūksnes senioriem viesojāmies Pētera Upīša dārzā. Par pasākumiem Liepājā un Dobelē, kā arī par mūsu senioru Ventspilī gūtajiem iespaidiem izveidoti arī videomateriāli, ar kuriem iespējams iepazīties LSKA mājas lapā https://www.lskapvieniba.lv/lv/.
“Tikšanās ar Ventspils senioriem bija ieplānota jau rudenī, taču Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktie epidemioloģiskās drošības noteikumi ļāva mums šo skaisto Kurzemes pilsētu apciemot vien pirmajā Adventē. Noteikto ierobežojumu dēļ arī tikšanās ar Ventspils senioriem notika ārā un daudz mazākā lokā, kā gribētos, taču tas netraucēja dalīties pieredzē par Rīgas senioriem pieejamām sociālām aktivitātēm un Ventspils senioru aktivitātēm, veidot tīklošanās pasākumus un, pats galvenais, sadraudzēties,” stāsta Lilita Kalnāja.
“Mēs, Rīgas aktīvo senioru alianse, esam ļoti priecīgi, ka LSKA mūs uzaicināja braucienā uz Ventspili,” saka RASA biedre, LSKA valdes locekle Liesma Neipreisa. “Brauciens bija fantastisks – balta ziema, balti meži, lauki, un iebraucām Ventspilī arī viss balts. Savukārt kad nācām laukā no koncertzāles “Latvija”, kurā baudījām lielisku koncertu, katra seniora sejā bija smaids un acīs mirdzēja prieks. Un vēlreiz es saku lielu, lielu paldies, ka arī seniori šīs pandēmijas laikā nav aizmirsti.”

Pasākumu finansiāli atbalsta Rīgas domes Labklājības departaments
budžeta programmā “Sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām”
LD līgums NR.DL-21-261-lī