Rīgas patversmē turpinās sociālās integrācijas projekts “Izzināt sevi”

Rīgas patversmes Dienas centrā bezpajumtniekiem un maznodrošinātajiem iedzīvotājiem, Katoļu ielā 57, no šī gada 30. maija līdz pat jūnija beigām tika realizēta sociālās integrācijas projekta “Izzināt sevi” I daļa, kur neirozīmēšanu (12 kvadrāti, fraktāļi, neirografika) apguva Dienas centra/patversmes darbinieki pasniedzējas Ingas Lukašinskas vadībā.

Latvijā šobrīd
neirozīmēšana
kļūst arvien populārāka. Tā ir pavisam jauna metode, kas palīdz ielūkoties sevī un ieraudzīt risinājumus emocionāliem sastrēgumiem, pārvarēt šķēršļus ceļā uz sevis iepazīšanu.

Dienas centrā stāsta, ka darbiniekiem apmācības metodes patika. Katrai apmācību tēmai izveidojās sava “fanu“ grupa! Vislielākā piekrišana bija 12 kvadrātu metodei, kas radīja lielu aizrautību, jo zīmēt var visur – transportā mājupceļā, vakarā pie TV, domājot savas domas, ja vien ir iedvesma! Pēc pasniedzējas skaidrojuma, ko var “saredzēt” kvadrātos, interese tikai pieauga! No neirografikas tēmām lielāka piekrišana bija neirokokam, visātrāk darbu var pabeigt fraktāļu tehnikā. Dalībnieku izpausmes tapa kā savdabīgi mākslas darbi, kuros ikviens saskatīja ko citu!

27. septembrī tika atsākts projekts ar kopēju pasākumu, kurā Dienas centra darbinieki ar lielu aizrautību prezentēja savus darbus un izjūtas klientiem. Daži klienti bija pat painteresējušies, ko nozīmē intriģējošais nosaukums – neirodinamiskā zīmēšana. Pasniedzēja Inga visus klātesošos iesaistīja ekspress emociju izpausmē un novēlēja gūt daudz pozitīvas emocijas nodarbībās rudenī. Šobrīd
Dienas centra/patversmes darbinieki savas zināšanas nodos tālāk klientiem. Iespaidi vēl būs!

PROJEKTS TIEK FINANSĒTS RĪGAS DOMES IZGLĪTĪBAS,KULTŪRAS UN SPORTA DEPARTAMENTA SABIEDRĪBAS INTEGRĀCIJAS PROGRAMMAS IETVAROS.