Rīgas patversme aicina ziedot apģērbu vīriešiem, kuri palikuši bez pajumtes

Rīgas patversme aicina rīdziniekus ziedot tīras, sausas un siltas vīriešu drēbes – jakas, džemperus, bikses, virsdrēbes, šalles, cimdus, zeķes, cepures un citu apģērbu, kā arī ziemas apavus. Patversme aicina ziedot tādas drēbes, kādas pats ziedotājs būtu gatavs vilkt. Ja saplēsts un netīrs apģērbs un apavi nav derīgi ziedotājam, tad tos nevar izmantot arī citi cilvēki, tāpēc lūgums šādas drēbes neziedot.

Vīriešu apģērbu un apavus var nogādāt Rīgas patversmē, Maskavas ielā 208, jebkurā diennakts laikā, kā arī Rīgas patversmes Dienas centrā bezpajumtniekiem un maznodrošinātiem iedzīvotājiem Katoļu ielā 57, katru darba dienu no plkst. 9.00 līdz 17.00.

Šobrīd kopumā Rīgā darbojas septiņas patversmes, kuras līdzfinansē Rīgas pašvaldība. Kopējais vietu skaits 885. Naktspatversmes no 2. marta līdz 30. aprīlim strādā no plkst. 18.00 līdz 8.00.

Papildus Rīgas patversme aicina iedzīvotājus ziņot par bezpajumtnieku pulcēšanās vietām, un, ja viņu redzeslokā nonāk cilvēki, kuri uzturas dienas un nakts laikā dzīvošanai nepiemērotos apstākļos, t.i., uz ielas, dārza būdās, šķūnīšos, pamestās ēkās vai citās vietās, tādējādi palīdzot Mobilajai brigādei nodrošināt cilvēkiem, kuri palikuši bez pajumtes nepieciešamo palīdzību, tai skaitā, siltu apģērbu, informāciju un
nokļūšanu patversmē. Iedzīvotāji informāciju var sniegt pa tālruni 27023550 darba dienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00.

Rīgas domes Labklājības departaments atgādina iedzīvotājiem būt atsaucīgiem un nepaiet vienaldzīgi garām cilvēkiem, kuri nonākuši bezpalīdzīgā stāvoklī, zvanot pa Vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, pa Valsts policijas palīdzības tālruni 110 vai pa Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta tālruni 113.

Rīgā darbojas 7 patversmes/naktspatversmes, kurās var bezmaksas uzturēties cilvēki bez noteiktas dzīvesvietas un krīzes situācijā nonākušie cilvēki, kā arī viņi pa dienu var bezmaksas saņemt siltu ēdienu kādā no četrām zupas virtuvēm, kuras līdzfinansē Rīgas dome.