Rīgas naktspatversmes ir gatavas strādāt diennakts režīmā

No novembra naktspatversmes strādā ziemas režīmā un apmeklētājus pieņem no plkst. 17.00 un uzturēties siltās telpās var līdz plkst. 9.00, taču, aukstumam pieņemoties spēkā, naktspatversmes strādās diennakts režīmā.

Saskaņā ar Rīgas domes Rīcības plānu “Palīdzības sniegšana bezpajumtniekiem nelabvēlīgos laika apstākļos Rīgā”, ja pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtās informācijas plkst. 8.00 āra gaisa temperatūra ir zemāka par -10ºC vai ja āra gaisa temperatūra būs zemāka par 0ºC un vēja ātrums lielāks par 10 m/s, tad naktspatversmju darba laiks tiek noteikts visu diennakti.

Personām naktspatversmēs tiek nodrošinātas vakariņas, tīra gultas veļa, dvielis, apkurinātas telpas, ir iespēja nomazgāties dušā (izmantojot savus higiēnas līdzekļus), dezinfekcijas pakalpojumus, saņemt laika apstākļiem atbilstošas drēbes, sociālā darbinieka konsultāciju, kā arī citus pakalpojumus.

Rīgā darbojas 7 patversmes/naktspatversmes. Kopumā tajās ir 656 vietas, kuras līdzfinansē Rīgas dome, taču nepieciešamības gadījumā liela sala laikā patversmes var uzņemt lielāku cilvēku skaitu – līdz 885 cilvēkiem. Pirmajā šī gada nedēļā naktspatversmes pakalpojumus izmantojuši vidēji 622 cilvēki.

Naktspatversmes vīriešiem un sievietēm:
• SIA “V.E.L.G.” naktspatversme (Bolderājā, Esplanādes ielā 1);
• Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” naktspatversme (Latgales priekšpilsētā, Gaiziņa ielā 7). Nodrošina diennakts patversmes pakalpojumus personām alkohola reibumā.
Naktspatversmes sievietēm:
• Rīgas patversmes sieviešu nodaļa (Pārdaugavā, Eiženijas ielā 1E);
• Biedrības “PINS” nakts patversme (Sarkandaugavā, Aptiekas ielā 1, k-5).
Naktspatversmes vīriešiem:
• Rīgas patversmes vīriešu nodaļa (Latgales priekšpilsētā, Maskavas ielā 208);
• Naktspatversme “Zilais Krusts” (Latgales priekšpilsētā, Mazjumpravas ielā 8), pakalpojumu var saņemt vīrieši (10 vietas) ar kustību traucējumiem (pārvietojas riteņkrēslā), bet neuzņem cilvēkus alkohola reibumā;
• SIA “V.E.L.G.” naktspatversme (Zemgales priekšpilsētā, Kartupeļu ielā 8).

Dienas laikā naktspatversmes apmeklētāji var uzturēties Rīgas patversmes Dienas centrā bezpajumtniekiem un maznodrošinātiem iedzīvotājiem Katoļu ielā 57, kur var saņemt sociālā darba speciālistu un psihologa pakalpojumus, ģimenes ārsta pakalpojumus primārās veselības aprūpes līmenī, dušas, dezinfekcijas un veļas mazgāšanas pakalpojumus, atsevišķā telpā var skatīties televīzijas pārraides, kā arī piedalīties tematiskajās nodarbībās. Ar Rīgas Centrālās bibliotēkas atbalstu darbojas grāmatu izsniegšanas punkts, kā arī ir nodrošināta interneta pieeja. Dienas centra darba laiks katru dienu ir no plkst. 9.00 līdz plkst. 16.45. Tāpat arī personas bez noteiktas dzīvesvietas, krīzes situācijā nonākušās personas vai jebkurš iedzīvotājs pa dienu var saņemt siltu ēdienu kādā no četrām bezmaksas zupas virtuvēm, kuras līdzfinansē Rīgas dome:
• Daugavgrīvas ielā 1, strādā darba dienās no 12.00 – 13.00;
• Kr. Barona ielā 56, strādā katru dienu (izņemot svētdienas) no 9.00 – 10.00;
• Kr. Barona ielā 126, strādā katru dienu no 12.00 – 13.00;
• Laktas ielā 8, k-1, strādā darba dienās no 10.00 – 11.00.

Rīgas domes Labklājības departaments aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem un nepaiet vienaldzīgi garām cilvēkiem, kuri nonākuši bezpalīdzīgā stāvoklī, zvanot pa Vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, pa Valsts policijas palīdzības tālruni 110 vai pa Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta tālruni 113.

Papildus iedzīvotāji ir aicināti ziņot Rīgas patversmes Mobilajai brigādei pa tālruni 27023550 darba dienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00 par bezpajumtnieku pulcēšanās vietām, un, ja viņu redzeslokā nonāk cilvēki, kuri uzturas dienas un nakts laikā dzīvošanai nepiemērotos apstākļos, t.i., uz ielas, dārza būdās, šķūnīšos, pamestās ēkās vai citās vietās, tādējādi palīdzot Mobilajai brigādei nodrošināt cilvēkiem, kuri palikuši bez pajumtes nepieciešamo palīdzību, informāciju un nokļūšanu patversmē.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas galvenā speciāliste Linda Veržbicka, tālr. 67105925; e-pasts: linda.verzbicka@riga.lv.