Rīgas domes vadība iepazīstas ar jauno multifunkcionālo sociālo pakalpojumu centru

Šodien, 8. jūlijā, Rīgas domes vadība iepazinās ar biedrības “Latvijas Samariešu apvienība” jauno un moderno multifunkcionālo sociālo pakalpojumu centrā Rīgā, Katoļu ielā 22/24, kurā būs izvietots ģimenes tipa sociālās aprūpes centrs (SAC) “SenRīga”, dienas aprūpes centrs personām ar demenci “Žubītes”, zvanu centrs pakalpojumiem “Drošības poga” un “Specializētais transports”, higiēnas centrs ar sāls istabu, kur tiks sniegti daudzveidīgi sociālie pakalpojumi rīdziniekiem.

Multifunkcionālā sociālo pakalpojumu centra lielākā daļa atvēlēta sociālās aprūpes centram “SenRīga”. SAC “SenRīga” 2. stāvs pielāgots personām ar demenci un šeit varēs uzņemt 25 klientus, bet 3., 4. un 5. stāvā izvietotas citu iemītnieku istabas, no kurām kopumā aprūpes centrā 34 ir vienvietīgas un 34 – divvietīgas. SAC “SenRīga var uzņemt 100 iemītniekus.

Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums šajā ģimenes tipa sociālās aprūpes centrā ir paredzēts līdz 640 EUR mēnesī, ja persona
atbilst nosacījumiem ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas pakalpojuma saņemšanai. Rīdzinieki jau šobrīd Rīgas Sociālajā dienestā var interesēties par šī pakalpojuma saņemšanu, var doties iepazīties ar telpām, bet klientu uzņemšana plānots, ka sāksies jūlija beigās vai augustā.

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis savā uzrunā uzsvēra, ka Samarieši ir
viens no uzticamākajiem un senākajiem Rīgas sadarbības partneriem sociālo pakalpojumu jomā, kas piedāvā mūsu senioriem inovatīvus pakalpojumus, un pauda lepnumu par padarīto un vēlēja veiksmi turpmākajā darbā.

Savukārt Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas vadītājs Viesturs Kleinbergs atzina, ka viņam ir patiess prieks un lepnums redzēt, ka šis centrs ir izveidots un ka tajā darbs tiks organizēts ģimenisks, uz senioru orientēts, nevis institucionāls. “Ceru, ka šeit tiešām būs labākais Rīgā šāda veida pakalpojums un mēs visi varēsim lepoties, ka mums tāds ir,” teica V. Kleinbergs.

Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte savā uzrunā uzsvēra cilvēku nozīmi šajā procesā. “Šeit strādā cilvēki ar siltu sirdi, spēju viest cerības un iedvesmu pārējiem, šeit ir vieta, kur cieņpilni domā par cilvēkiem, tātad mēs domājam viens par otru,” sacīja I. Kondrāte.

Ģimenes tipa aprūpes centrā cilvēki varēs dzīvot kā mājas un vienlaikus uz vietas saņemt visus nepieciešamos ikdienas un veselības aprūpes pakalpojumus. Cilvēki dzīvos ergonomiski pielāgotās istabās. Uzsvars likts uz ģimenisku pieeju, dienas ritmu kā mājās, katrā stāvā būs ziemas dārzs un koptelpas, iemītniekiem būs pieejama pirts, fizioterapijas zāle, higiēnas centrs ar sāls istabu. Darba organizācija un darbu uzskaite tiks veikta digitalizēti, izmantojot pasaules pieredzi un unikālus IT risinājumus.

Latvijas Samariešu apvienību un Rīgas pašvaldību vieno ilggadēja sadarbība kopš 1992. gada. Pateicoties Samariešiem, Rīgā ir izveidoti vairāki sociālie pakalpojumi – kā viens no pirmajiem, ko Samarieši uzsāka nodrošināt, bija institucionālā aprūpe senioriem. Pēc tam sekoja grupu dzīvoklis personām ar garīgās attīstības traucējumiem, aprūpes mājās pakalpojums, krīzes centrs, transporta pakalpojums cilvēkiem ar invaliditāti u.c. sociālie pakalpojumi. Tas ir viens no iespaidīgākajiem pakalpojumu sniedzējiem Rīgā un visā Latvijā.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītājas vietniece Linda Sausā, tālr. 67105980, e-pasts: linda.sausa@riga.lv.