Rīgas domes telpās 20.novembrī atklās Latvijas cietumos darināto radošo darbu izstādi

Latvijas cietumos atrodas cilvēki, kuri joprojām ir Latvijas sabiedrības daļa, un daudzi no viņiem vēlas izlīgt ar to un atgriezties kā pilnvērtīgi pilsoņi, realizējot savu radošo potenciālu savu ģimeņu un Latvijas sabiedrības labā. Mākslinieciskā jaunrade ir efektīvs veids kā komunicēt tad, kad cita veida komunikācija ir apgrūtināta sabiedrībā valdošo stereotipu un aizspriedumu dēļ. Konkursa izstādē būs apskatāmi vairāk kā 100 radošo darbu no visiem Latvijas cietumiem glezniecības un grafikas, tēlniecības un plastikas kā arī adījumu, pinumu un citu rokdarbu tehnikās.
Konkursa žūrija izvērtēs radošos darbus trīs dažādās kategorijās un katrā no tām piešķirs trīs godalgotās vietas, kā arī veicināšanas balvas pēc saviem ieskatiem. Žūrijas sastāvā ir: mākslinieces Agnese Bule un Līga Baņķiere, mākslas terapeite Maija Zakriževska-Belogrudova, IeVP pārstāve Iveta Putniņa un bijušais notiesātais, tagad likumpaklausīgs un veiksmīgs pilsonis Valentīns Karņejevs.
Izstādi organizē Latvijas Romas Katoliskās Baznīcas Cietuma kapelānu dienests sadarbībā ar Ieslodzījuma vietu pārvaldi, finansiāli atbalsta vācu labdarības fonds “Renovabis”, Rīgas dome piešķir telpas izstādes eksponēšanai, Latvijas Televīzija sniedz mediju atbalstu, ne tikai atainojot atklāšanas norisi, bet arī publicējot savā sabiedriskajā portālā lsm.lv un www.facebook.com/ltvzinas interviju ciklu ar ekspertiem par aktuālo sociālo problēmu. Vēl savu atbalstu sniedz Rīgas Katoļu ģimnāzijas jauniešu teātra studija, kas atklāšanā vizualizēs fragmentu no brīvprātīgās cietuma kalpotājas Dainas Strelēvicas jaunākā dzejoļu krājuma “Lai varētu es mājup doties…”, sociālais uzņēmums “SvLAB Bistro” piedāvās uzkodas, bet starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT1 sadarbībā ar sociālo uzņēmumu “Svētā Lūkas darbnīca” iekārtos izstādi. Konkursa rezultāti tiks pasludināti atklāšanā 20. novembrī plkst. 17.00 Rīgas domes 1.stāva foajē, Rātslaukumā 1.
Izstādes darba laiks no 20.11. – 11.12.2018., darbadienās no plkst. 9.00 – 17.00. Laipni lūdzam!

Kontaktpersonas: Mārtiņš Krūklis, LRKB CKD vadītājs, tālr. 29672638, prisonchaplaincy@catholic.lvaija.fedorova@ievp.gov.lv.