Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar biedrību “Izglītība un atbalsts Latvijas ģimenēm” organizē bezmaksas atbalsta grupas vecākiem, kuri bērnus audzina vieni

Vecākiem, kuri bērnus audzina vieni vai bez otra vecāka klātbūtnes, tiek veidotas īpašas atbalsta grupas, kurās vecāki saņems emocionālu atbalstu un uzzinās, kā saprast un atbalstīt bērnu, kā rūpēties par savu pašsajūtu, kā veidot attiecības un karjeru.

Dažādu iemeslu dēļ trešā daļa Latvijas bērnu aug ģimenēs, kur vecāki dažādu iemeslu dēļ nav kopā. Šādās ģimenēs vecāki sastopas ar papildus izaicinājumiem. Atbalsta grupa vecākiem, kas audzina bērnus vieni vai atsevišķi, ir iespēja satikties ar citiem vecākiem līdzīgā situācijā, dalīties pieredzē, sniegt un saņemt atbalstu no citiem vecākiem un grupu vadītāja, sertificēta psihologa. Vecāki saņems atbalstu, lai atrastu resursus sevī, apkārtējos un radītu drošu un labvēlīgu vidi sev un bērniem.

Līdzšinējās atbalsta grupās iezīmējušās vairākas tēmas, kas aktuālas daudziem vecākiem, tādēļ atbalsta grupās tiks runāts par to, kā saprast un atbalstīt savu bērnu, kā parūpēties par sevi, savu pašsajūtu, kā veidot drošas un cieņpilnas partnerattiecības turpmāk, kā veidot karjeru un rast finansiālu drošību.

Atbalsta grupas notiks vairākās Rīgas apkaimēs.

Pirmā atbalsta grupa sāksies 27. maijā, tā notiks pirmdienās, astoņas nedēļas pēc kārtas, no plkst. 16:30 līdz 18:30, Krīzes centra “Skalbes” telpās, Rīgā, Tērbatas ielā 69. Grupu vadīs sertificēta psiholoģe, Kognitīvi biheiviorālās terapijas (KBT) terapeite Liene Stērniniece.

Otrā atbalsta grupa sāksies 19. jūnijā, tās notiks otrdienās, astoņas nedēļas pēc kārtas, no plkst. 17:00 līdz 19:00, Brīvības gatvē 197a, Rīgā. Grupu vadīs psiholoģe Inese Elsiņa, Mg. psych, Mg. sc. soc.

Nepieciešams iepriekš pieteikties, aizpildot reģistrācijas anketu mājas lapā www.berniemdraudzigi.lv. Dalība nodarbībās Rīgas iedzīvotājiem ir bez maksas.

Informāciju sagatavoja RD Labklājības departamenta Apmācību un informācijas sektora galvenā speciāliste Gunta Purvēna, tālrunis 67105680; e-pasts: gunta.purvena@riga.lv