Rīgas domē sumina skolēnus par darbu sociālās aprūpes centros

Vakar Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis un Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte pateicās centīgākajiem un atbildīgākajiem skolēniem, kuri šovasar par savu darba vietu izvēlējās Rīgas sociālās aprūpes centrus.

Mārtiņš Staķis savā uzrunā jauniešiem teica lielu paldies par viņu nebaidīšanos pieņemt izaicinājumus un drosmi.

Skolēni un viņu darba vadītāji viesojās pie mēra Rīgas domē, kur notika ne tikai sumināšana par viņu centību, atbildību, precizitāti, ieinteresētību un apzinīgumu, veicot darba pienākumus Rīgas sociālās aprūpes centros, bet arī sarunas brīvā gaisotnē par pavadīto vasaru, skolēnu nākotnes plāniem un viņu interesēm.

Šovasar ar Nodarbinātības valsts aģentūras starpniecību Rīgas sociālās aprūpes centrā “Mežciems” un Rīgas sociālās aprūpes centrā “Stella maris” kopā strādāja 29 jaunieši vecumā no 15 līdz 19 gadiem, no kuriem tika izvirzīti paši centīgākie 12 skolēni.

Šāda iespēja skolēniem strādāt sociālās aprūpes centros jau ir trešo gadu. Iestāžu vadītāji atzīst, ka skolēnu darbs ir kļuvis par neaizvietojamu, kā arī papildus resursu personālam, kā arī, protams, jaunieši priecē centra iemītniekus. Kāds no skolēniem sociālās aprūpes centrā strādā jau trešo gadu, kāds pirmo reizi, bet visi atzīst, ka tā ir ļoti laba, vērtīga un interesanta darba pieredze.

Skolēni pavadīja pansionāta iemītniekus pastaigās un ekskursijās, iesaistījās teritorijas labiekārtošanas un sakārtošanas darbos, rūpējās par centra tīrību, asistēja telpu uzkopšanas darbos, aktīvi iesaistījās centra aktivitātēs, dekorēja centru svētkiem, uzstādīja televizorus klientu istabiņās un veica citus uzticētos darba pienākumus.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītājas vietniece Linda Sausā, tālr. 67105925, e-pasts:
linda.sausa@riga.lv.