Rīgas dome aicina iedzīvotājus vakcinēties, iepriekš piesakoties vai ievērojot brīvās rindas principu

No 1. augusta konferenču centrs “Atta Centre” pārtrauc savu darbību kā vakcinācijas centrs un atgriezīsies pie kongresu kompleksa formāta. Tāpat arī vakcinācija pret Covid-19 vairs nenotiek izstāžu centrā Ķīpsalā, taču joprojām turpinās vakcinācija Rīgas Centrāltirgū, Rīgas Kongresu namā, lielākajos tirdzniecības centros un notiek izbraukuma vakcinācija.

Senioru vakcinācija bez iepriekšēja pieraksta nemainīgi notiek no plkst. 9.00 līdz 10.00. Šobrīd vakcinācija notiek tikai ar “Pfizer/Biontech” vakcīnu. Seniori laipni gaidīti:

  • Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljonā (Centrāltirgus ielā 3-1, ieeja no kanāla puses) no 2. augusta līdz 8. augustam;
  • Rīgas Kongresu namā (Krišjāņa Valdemāra ielā 5) no 2. augusta līdz 7. augustam.

Papildus seniori var doties uz Rīgas Dzemdību namu (Miera ielā 45) darba dienās no plkst. 10.00 līdz 12.00, kur vakcinācija notiek arī ar “Pfizer/Biontech” vakcīnu.

Pirms vakcinācijas ārstniecības persona izvērtēs vakcinējamā veselības stāvokli un konsultēs par vakcīnas iedarbību. Senioriem uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte) un jāierodas tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu. Aicinām ņemt līdzi savu dzeramo ūdeni.

Jāpiebilst, ka Rīgas Kongresu namā un Rīgas Centrāltirgū turpinās iedzīvotāju vakcinācija pēc “brīvās rindas” principa laikā no plkst. 13.00 līdz 17.30, kad var nākt bez iepriekšēja pieraksta. Vakcinācija notiek ar “Pfizer/Biontech” vakcīnu.

Tāpat arī jebkurš iedzīvotājs var saņemt vakcīnu lielākajos tirdzniecības centros katru dienu no plkst. 10.00 līdz 20.00: T/C “Galleria Riga” (Dzirnavu ielā 67), T/C “Galerija Centrs” (Audēju ielā 16), T/C “Akropole” (Maskavas ielā 257), T/C “Alfa” (Brīvības gatvē 372), T/C “Domina” (Ieriķu ielā 3), T/C “Riga Plaza” (Mūkusalas ielā 71), T/C “Origo” (Stacijas laukumā 4), T/C “Dole” (Maskavas ielā 357), T/C “Sāga” un veikalā “IKEA” (Biķeru ielā 2). Tirdzniecības centros uz vakcināciju var ierasties, gan iepriekš reģistrējoties uz konkrētu laiku vietnē manavakcina.lv vai zvanot pa tālruni 8989, gan arī bez iepriekšējā pieraksta. Laikā no plkst. 10.00 līdz 11.00 seniori tiek apkalpoti prioritāri. Vakcinācija notiek ar “Pfizer/Biontech” vakcīnu.

Aicinām iedzīvotājus iepazīties ar Veselības ministrijas apkopoto informāciju par biežāk uzdotajiem jautājumiem un atbildēm par vakcināciju pret Covid-19, tai skaitā par pieejamajām vakcīnām konkrētajā vakcinācijas punktā, vakcinācijas kabinetu kontaktinformācija u.tml.

Lai izvairītos no vīrusa, drošākais veids ir vakcinācija!

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītājas vietniece Linda Sausā, tālr. 67105980, e-pasts: linda.sausa@riga.lv.