Rīgā pieejami jauni HIV profilakses punkti

No 2019. gada 1. oktobra papildus divās Latvijas Sarkanā Krusta Veselības istabās darbu uzsāk HIV profilakses punkti. Veselības istabu pakalpojumu Rīgā nodrošina Rīgas domes Labklājības departaments kopā ar Latvijas Sarkano Krustu. Turpmāk HIV profilakses punkta pakalpojumi būs pieejami Latvijas Sarkanā krusta Veselības istabās Šarlotes ielā 1B un Slokas ielā 161, Rīgā, savu darbību turpina HIV profilakses punkts Veselības istabā Gaiziņa ielā 7, Rīgā.

HIV profilakses punktus iespējams apmeklēt jebkuram interesentam. Tajos bezmaksas var veikt HIV un B un C hepatītu eksprestestus, saņemt speciālista konsultāciju pirms un pēc testa veikšanas, iegūt informāciju par profilakses pasākumiem un ārstēšanos, tajā skaitā par dažādu atkarību ārstēšanu un rehabilitācijas pakalpojumiem. HIV profilakses punktos iespējams saņemt bezmaksas prezervatīvus, veikt šļirču un adatu maiņu. Visus HIV profilakses punktos pieejamos pakalpojumus iespējams saņemt anonīmi.
Ja cilvēks ir inficējies ar HIV, ļoti svarīgi šo faktu ir atklāt laicīgi, jo tas ne tikai uzlabo ārstēšanās rezultātus, sniedzot inficētajai personai maksimāli lielas iespējas dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, bet arī samazina iespēju, ka inficētais cilvēks, pašam nenojaušot, izplata infekciju, inficējot citus. Īpaši svarīgi regulāri veikt HIV testus ir cilvēkiem, kuriem ir bijušas vai joprojām ir dzimumattiecības ar personu, kuras HIV statuss nav zināms, nelietojot prezervatīvu, cilvēkiem, kuri ir veikuši dažādas procedūras (tetovēšana, pīrsings, manikīrs, pedikīrs, akupunktūra u.c.), bet nav informēti un pārliecināti, ka instrumenti ir tikuši pareizi sterilizēti, kā arī cilvēkiem, kuri lieto intravenozās narkotikas, izmantojot to pašu šļirci, ko citi narkotiku lietotāji. Tāpat HIV testi jāveic personām, kurām ir bijusi saskare ar citu cilvēku asinīm, bet viņi nav pārliecināti par šī cilvēka HIV statusu.

HIV profilakses punkts Šarlotes ielā 1B strādā pirmdienās, trešdienās un piektdienās no plkst. 9.00 līdz 17.00 un otrdienās un ceturtdienās no plkst. 11.00 līdz 19.00. Šīs Veselības istabas tālr. nr. 26680448. Lai saņemtu informāciju par HIV profilakses punkta Slokas ielā 161 darba laiku, jāzvana pa tālr. nr. 27342224. HIV profilakses punkts Gaiziņa ielā 7 arī turpmāk strādās pirmdienās un otrdienās no plkst. 10.00 līdz 16.00 un trešdienās un ceturtdienās no plkst. 10.00 līdz 15.00. Lai sazinātos ar šo HIV profilakses punktu, jāzvana pa tālr. nr. 25405434.