Rīdzinieki aicināti izmantot Pasaules Tuberkulozes dienai veltītos bezmaksas izglītojošos pasākumus

24. martā jau 37. gadu tiks atzīmēta Pasaules Tuberkulozes diena. Lai par šo infekcijas slimību veicinātu sabiedrības izpratni un zināšanas, Rīgas domes Labklājības departaments aicina apmeklēt Pasaules tuberkulozes dienai veltītos pasākumus, kas notiks no 19. līdz 28.martam. Rīgā notiks vairākas aktivitātes, kuru laikā apmeklētāji varēs saņemt bezmaksas konsultācijas par tuberkulozi, veikt krēpu testus un plaušu rentgenu.
Speciālista konsultācijas par tuberkulozi, un iespēja veikt krēpu testu būs RD Labklājības departamenta līdzfinansētajā Latvijas Sarkanā Krusta veselības istabā:
21. martā Gaiziņa iela 7 no plkst. 10:00-15:00 (krēpu testu no plkst. 12.00). No plkst. 12.00 – 15.00 bezmaksas iespēja veikt plaušu rentgena pārbaudi mobilajā rentgena iekārtā.
Laikā no 19. marta līdz 28. martam Satekles ielā 2C biedrības “DIA+LOGS” telpās notiks atvērto durvju dienas, kad būs iespēja saņemt informāciju par tuberkulozi, veikt HIV, B un C hepatīta eksprestestus, saņemot pirms un pēc testa konsultāciju. Vairāk informācijas pa tālruni 67288500; 67243101. Visi minētie pasākumi rīdziniekiem ir nodrošināti bez maksas. https://www.veseligsridzinieks.lv/pasaules-tuberkulozes-diena-24-marta/ ir pieejama informācija par tuberkulozes dienai veltītajiem pasākumiem Rīgā.
Atgādinām, ka konsultācijas uzskaitē esošiem tuberkulozes pacientiem, viņu kontakta personām, personām ar ģimenes ārsta nosūtījumu izmeklēšanai uz tuberkulozi vai tuberkulozei raksturīgiem simptomiem ir bez maksas (sīkāka informācija Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/infekcijas-slimibas/tuberkulozes-profilakse).
Rīgas domes Labklājības departaments, apzinoties DOTS programmas (Tuberkulozes tieši uzraugāmās ārstēšanas īso kursu) efektivitāti un nozīmīgumu tuberkulozes infekcijas slimības izplatības mazināšanā, līdzfinansē Rīgā deklarēto DOTS programmas dalībnieku (ambulatoro tuberkulozes pacientu) sabiedriskā transporta izdevumus EUR 2,30 apmērā dienā un apmaksā pārtikas iegādi ne vairāk kā EUR 1 apmērā dienā. Šo pakalpojumu nodrošina SIA „Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca”. 2018. gadā šo pakalpojumu izmantoja 193 pacienti.
Rīgā tuberkulozes kontrolējamās terapijas kabinets atrodas Rīgas Austrumu klīniskās slimnīcas Stacionāra Tuberkulozes un plaušu slimību centra ambulatorajā nodaļā Lielvārdes ielā 68/4 un Gogoļa ielā 3, kur nozīmēto zāļu devu jāizdzer medicīnas darbinieka uzraudzībā. Pēdējā gada laikā pacientu skaits, kas vērsušās pēc ambulatorās palīdzības DOTS programmas ietvaros, ir samazinājies.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice, tel.67105925; mob.tel. 26385691, e-pasts:lita.brice@riga.lv