Pirmais bērnu dienas centrs Rīgā svin 20 gadu jubileju

Šī gada 18. jūnijā plkst. 15.00 Līksnas ielā 13 tiks atzīmēta Nodibinājuma Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas Diakonijas centrs struktūrvienības Atbalsta centra bērniem un ģimenēm „Roku rokā” 20 gadu jubileja. Aicināti Atbalsta centra bijušie audzēkņi un darbinieki, centra labvēļi, sadarbības institūciju pārstāvji. Pasākuma apmeklētājus ar koncertu priecēs Atbalsta centru ikdienā apmeklējošie bērni.

Nodibinājuma LELB Diakonijas centrs Atbalsta centrs bērniem un ģimenēm „Roku rokā”, bijušais Dienas centrs ielu bērniem, dibināts pirms 20 gadiem kā pirmais šāda veida centrs Rīgā. Centrs sniedz sociālo aprūpi, rehabilitāciju un praktisko dzīves iemaņu apguvi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas ģimeņu bērniem un viņu vecākiem. Atbalsta centrā notiek arī pedagoģiskās audzināšanas un psiholoģiskais darbs. Neatņemama darba sastāvdaļa ir bērnu vasaras un rudens nometnes, kā arī ģimeņu saieti.

Katru darba dienu Atbalsta centru apmeklē vairāk nekā 30 bērni, mēnesī vidēji 60 bērni vecumā no 5 līdz 18 gadiem. Atbalsta centra pamatuzdevums ir veidot pozitīvu vērtīborientāciju un palīdzēt bērniem un viņu vecākiem integrēties sabiedrībā. 20 gadu laikā Atbalsta centru ir apmeklējuši vairāk nekā 600 Rīgas bērnu, no kuriem vairums jau ir pilngadīgi un ievadīti patstāvīgā dzīvē. Liela daļa bērnu Atbalsta centrā pavadījuši teju pusi bērnības, tāpēc ne velti to uzskata par otrajām mājām.

Informāciju sagatavoja: Sandis Spandegs (mob. 29862755; rokuroka@diakonija.lv)