Par sociālo palīdzību un pakalpojumiem ir pieejama informācija zīmju valodā
No 2020. gada vairākās tīmekļa vietnēs ir pieejama informācija zīmju valodā par Rīgas pašvaldības institūcijām un to sniegtajiem pakalpojumiem, tai skaitā par Rīgas domes Labklājības departamenta sociālo palīdzību (pabalstiem) un sociālo palīdzību.
Kopumā ir pieejami divdesmit video zīmju valodā, no tiem astoņi par sociālo palīdzību un sociālajiem pakalpojumiem Rīgā. Video materiāli informē par to, kas ir Rīgas domes Labklājības departaments, kas ir Rīgas Sociālais dienests, kādu sociālo palīdzību (pabalstus) var saņemt iedzīvotāji, kādi sociālie pakalpojumi ir pieejami senioriem, ģimenēm ar bērniem, personām ar invaliditāti un garīga rakstura traucējumiem, kādu atbalstu var saņemt krīzes situācijās un kādas ir Rīgas pašvaldības piedāvātās iespējas iesaistīties bezmaksas veselību veicinošās aktivitātēs.
“Esam gandarīti par šādu unikālu projektu – pirmoreiz Latvijā kāda pašvaldība vai cita iestāde par saviem līdzekļiem sagatavo vispārīgu informatīvu materiālu zīmju valodā. Daudzi nezina, ka vairums nedzirdīgo pilnvērtīgu informāciju var uztvert tikai zīmju valodā, kas ir viņu dzimtā valoda, nevis latviešu valodā rakstiski,” sacījusi LNS viceprezidente Inese Immure.
Immure uzsvēra, ka nedzirdīgi cilvēki nevar iemācīties dzirdēt, arī viņu lasīt un rakstītprasme bieži vien nav augstākajā līmenī, tāpēc informācijai zīmju valodai ir ļoti liela nozīme. “Šis ir liels solis uz priekšu sabiedrības integrācijā, un ceru, ka citas iestādes ņems piemēru no Rīgas domes un tas kļūs par normu,” sacījusi Immure.
Informatīvie video materiāli tapuši ar Sabiedrības integrācijas programmas finansiālu atbalstu, sadarbojoties Izglītības, kultūras un sporta departamentam ar LNS Rehabilitācijas centru un pašvaldības institūcijām, tai skaitā, Rīgas domes Labklājības departamentu.