Notiks “Ģimenes sporta dienas” 2019. gada sezonas atklāšana

Rīgas domes Labklājības departaments projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros aicina piedalīties pasākumu cikla “Ģimenes sporta dienas 2018/2019” 2019. gada sezonas atklāšanā un arī turpmākajos 20 ģimenes sporta dienu pasākumos. Visas ģimenes sporta dienu aktivitātes ir bezmaksas un tās norisināsies dažādos Rīgas parkos un aktīvās atpūtas zonās.

Šis ir turpinājums 2018. gada vasarā veiksmīgi uzsāktajiem ģimenes sporta dienu pasākumiem, kuros kopumā piedalījās vairāk nekā 700 ģimenes. Ņemot vērā iepriekšējā gada pieredzi, šogad ģimenes sporta dienu norises vietu loks ir paplašināts. Tās notiks arī Purvciemā “Ušakova kepkā”, Ziepniekkalnā Ēbelmuižas parkā, kā arī jau tādās ierastās vietās kā Uzvaras parks, Ziedoņdārzs un arī citās Rīgas apkaimēs. Šogad ģimenes sporta dienas norisināsies arī darba dienu vakaros, sniedzot ikvienam aktīvas atpūtas iespējas ar ģimeni ne tikai nedēļas nogalēs, kad ir jāizvēlas starp diezgan daudz dažādiem pasākumiem.

Arī šogad ģimenes sporta dienām ir olimpiskā devīze – GALVENAIS IR PIEDALĪTIES!
Un iepriekšējā sezona pierāda, ka daudzām ģimenēm ir vēlēšanās aktīvi un interesanti pavadīt kopīgo laiku ar ģimeni, sacensties un pārbaudīt savus spēkus dažādās sportiskās aktivitātēs. Olimpiskā gara uzturēšanā palīdzēs Olimpisko spēļu dalībnieks kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks, kas arī šogad uzmundrinās un kontrolēs vienu no ģimenes sporta dienu disciplīnām – lēcieni ar lecamauklu.

Šogad turpināsies arī “Čempionāts lēcienos ar lecamauklu”, kurā sacentīsies visi sporta dienu dalībnieki, noteiktā laika intervālā izpildot maksimālo lēcienu skaitu. 2018. gada labākais rezultāts bija 170 lēcieni minūtē pieaugušajiem un 82 lēcieni pusminūtē
bērniem.

Kopumā ģimenes sporta dienās varēs izmēģināt 10 dažādas sportiskās aktivitātes, kas ietver regbija spēles metienus, florbola šķēršļu joslu, frisbija/lidojošā šķīvīša distancē, futbola, volejbola un basketbola spēles elementus, kā arī milzu šahs un dambrete. Būs arī vingrinājumi ar volejbola elementiem un jau iecienītas aktivitātes kā futbola sitieni vārtos, metieni ar basketbola bumbu. Savukārt mazākie sporta dienu dalībnieki kopā ar vecākiem varēs paši izgatavot netradicionālus sporta inventārus no ikdienā izmantotiem priekšmetiem, piemēram, piepildīt ar smiltīm plastmasas pudeles un izmatot tās kā hanteles.

Katras aktivitātes norisi uzraudzīs Klīnikas “Piramīda” un
biedrības „Veselībai un attīstībai” sporta speciālisti.
Informācija par visām ģimenes sporta dienu aktivitātēm ir pieejama projekta mājaslapās www.veseligsridzinieks.lv, kā arī klīnikas “Piramīda” mājaslapā www.piramida.lv un aktuālajai informācijai var sekot līdzi arī sociālā tīkla Facebook kontos: @Veselīgs rīdzinieks un @Klīnika Piramīda.

Ģimenes sporta dienas tiek īstenotas Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros”. Projekta mērķis ir organizēt izglītojošus un veselību veicinošus publiskos pasākumus Rīgas pašvaldības teritorijā.

Papildus informācija:
Sarmīte Cinovska
Projekta komunikāciju koordinatore
+371 29197788
sarmite.cinovska@2c.lv