Notiks bezmaksas semināri par veselības veicināšanu iedzīvotājiem virs 55 gadiem

Semināru mērķis ir izskaidrot iespējas un līdz ar to motivēt iedzīvotājus vecumā virs 55 gadiem dzīvot aktīvi, domāt pozitīvi, būt radošiem, izprast un sekmēt savu psiholoģisko, fizisko un sociālo vajadzību līdzsvaru, kas ir cilvēka veselības pamatā.

Katrā semināros detalizēti izskatīs četras galvenās tēmas:
1) sirds-asinsvadu sistēmas slimības un to profilakse: slimību etioloģija, situācija Latvijā,
saslimšanas risku mazināšanas iespējas;
2) veselīga dzīves veida iespējas: fizisko aktivitāšu nozīme, veselīga uztura skaidrojums – uztura piramīda, uzturs gados vecākiem cilvēkiem, uzturvielu nozīme (olbaltumvielas, ogļhidrāti, taukskābes, vitamīni, minerālvielas);
3) atkarību izraisošās vielas un to profilakse: kas ir atkarību izraisošās vielas, atkarību izraisošo vielu ietekme uz organisma sistēmām, atkarības riska faktori un rīcība tās novēršanā;
4) onkoloģiskās saslimšanas un to profilakse: slimību etioloģija, onkoloģisko slimību situācija Latvijā, profilaktiskie pasākumi saslimšanas risku mazināšanai – ar uzturu, fiziskām aktivitātēm, emocionālo labsajūtu.

Semināru laikā būs iespēja arī veikt bezmaksas holesterīna un glikozes eksprestestus, kā arī saņemt speciālistu konsultācijas par testu rezultātiem.
Kopumā līdz 2020.gada janvāra beigām projekta ietvaros notiks 14 semināri, katrs seminārs notiks divas dienas.

Tuvākie semināri:
Klīnika Piramīda, Kalnciema iela 27

19. jūlijs plkst. 16:30 – 21:00
20. jūnijs plkst. 10:00 – 14:30

Semināru lektore ir Karīna Kurtiša, diplomēta medicīnas māsa, Veselības zinātņu maģistre. Dalība semināriem ir iepriekš jāpiesaka, zvanot uz tālr. nr. 29124727 vai 25713215 vai sūtot e-pastu uz klinika.piramida3@gmail.com.
Informācija par visiem semināru aktuālajiem datumiem būs mājaslapā www.veseligsridzinieks.lv.
Semināri tiek īstenoti Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros”.

Informāciju sagatavoja RD Labklājības departamenta Apmācību un informācijas sektora galvenā speciāliste Gunta Purvēna, tālrunis 67105680; e-pasts: gunta.purvena@riga.lv