Māras dīķa parkā notiks “Ģimenes sporta dienas 2018/2019” atklāšana

“Ģimenes sporta dienas 2018/2019” atklāšana notiks 31.jūlijā, otrdien,Māras dīķa parkā, plkst. 17.00 – 20.00.
Rīgas domes Labklājības departaments projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros aicina piedalīties “Ģimenes sporta dienas 2018/2019” atklāšanā un arī turpmākajās ģimenes sporta dienu aktivitātēs. Šogad vēl notiks 5 sporta dienas augustā, 4 – septembrī un tad tās turpināsies 2019.gada vasarā, kad notiks 20 ģimenes sporta dienas. Visas ģimenes sporta dienu aktivitātes būs bezmaksas un norisināsies dažādos Rīgas parkos, ko daudzi jau ir iecienījuši kā savu atpūtas vietu.
Ģimenes sporta dienām ir olimpiska devīze – GALVENAIS IR PIEDALĪTIES! Vēlēšanās aktīvi un interesanti pavadīt kopīgo laiku ar ģimeni ir galvenie priekšnoteikumi, lai piedalītos “Ģimenes sporta dienās 2018/2019”. Ģimenes sporta dienu olimpisko garu palīdzēs uzturēt Olimpisko spēļu dalībnieks kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks un Latvijā labākais skrituļslalomists Miks Zvejnieks. Kristapa Zvejnieka pieredze pierāda, ka ikviens var piepildīt savu sapni par Olimpiādi. Galvenais ir jau no bērnības būt aktīvam, interesēties par sportiskām aktivitātēm, iepazīt un izmēģināt dažādas sportiskās disciplīnas.
Sporta dienās būs iekļautas vairākas sporta spēļu disciplīnas visai ģimenei, ko arī pēc tam var spēlēt gan ģimenes, gan draugu lokā, gandrīz jebkurā vietā, bet jo īpaši – brīvā dabā. Visas ģimenes sporta dienu aktivitātes notiks kopā ar klīnikas “Piramīda” instruktoriem, kas paskaidros kā pareizi izpildīt vingrinājumus, pastāstīs par katra vingrojuma nozīmi un ietekmi uz mūsu organismu. Informācija par visām sporta dienām būs pieejama Rīgas domes Labklājības departamenta mājas lapā www.veseligsridzinieks.lv un klīnikas “Piramīda” mājaslapā www.piramida.lv , kā arī aktuālajai informācijai varēs sekot līdzi www.facebook.com kontos – Veselīgs rīdzinieks un Klīnika Piramīda.
Ģimenes sporta dienas ir lieliska iespēja, lai bērni kopā ar vecākiem izmēģinātu dažādus sporta veidus un kopīgi cīnītos par sportiskās ģimenes titulu. Ģimenes sporta dienās būs iespēja izmēģināt regbija spēles metienus, iziet florbola šķēršļu joslu, sacensties frisbija/lidojošā šķīvīša distancē. Būs arī volejbola elementu apguve un jau iecienītas aktivitātes kā futbola sitieni vārtos, metieni ar basketbola bumbu. Savukārt mazākie sporta dienu dalībnieki kopā ar vecākiem varēs paši izgatavot netradicionālus sporta inventārus no ikdienā izmantotiem priekšmetiem, piemēram, piepildīt ar smiltīm plastmasas pudeles un izmatot tās kā hanteles. Savukārt, treneri parādīs vingrinājumus, kurus ar šādām pašu izgatavotām hantelēm varēs izpildīt visa ģimene kopā, atpūšoties pludmalē vai jebkurā citā atputas vietā. Ģimenes sporta dienu ietvaros pirmo reizi notiks “Lecamauklu čempionāts”, kurā sacentīsies visi sporta dienu dalībnieki, noteiktā laika intervālā izpildot maksimālo lēcienu skaitu. Aktīvākie sporta dienu dalībnieki saņems pieminas un veicināšanas balvas.
Sīkāka informācija par ģimenes sporta dienām un citām projekta aktivitātēm pieejama mājas lapā www.veseligsridzinieks.lv
Ģimenes sporta dienas tiek īstenotas Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros. Projekta mērķis ir organizēt izglītojošus un veselību veicinošus publiskos pasākumus Rīgas pašvaldības teritorijā.

Papildus informācija:
Sarmīte Cinovska
Projekta komunikāciju koordinatore
+371 29197788
sarmite.cinovska@2c.lv