Līdz ar siltāka laika iestāšanos ir mainījies Rīgas patversmes darba laiks

Rīgas domes Rīcības plāns “Palīdzības sniegšana bezpajumtniekiem nelabvēlīgos laika apstākļos Rīgā” nosaka, ka Rīgas patversmes darba laiks no 1. maija līdz 30. septembrim ir no 20.00 līdz 07.00, savukārt Dienas centrs bezpajumtniekiem un maznodrošinātajiem Katoļu ielā 57 darbojas darba dienās no plkst. 9.00 līdz 16.45.

Rīgā kopumā šobrīd darbojas 7 patversmes/naktspatversmes. Kopumā tajās ir 656 vietas, kuras līdzfinansē Rīgas dome.

Nakts patversmes vīriešiem un sievietēm:
• SIA “V.E.L.G.” naktspatversme (Bolderājā, Esplanādes ielā 1);
• Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” naktspatversme (Latgales priekšpilsētā, Gaiziņa ielā 7). Nodrošina diennakts patversmes pakalpojumus personām alkohola reibumā.

Nakts patversmes sievietēm:

• Rīgas patversmes sieviešu nodaļa (Pārdaugavā, Eiženijas ielā 1E);

• Biedrības “PINS” nakts patversme (Sarkandaugavā, Aptiekas ielā 1, k-5).
Nakts patversmes vīriešiem:
• Rīgas patversmes vīriešu nodaļa (Latgales priekšpilsētā, Maskavas ielā 208);
• Naktspatversme “Zilais Krusts” (Latgales priekšpilsētā, Mazjumpravas ielā 8). Patversmes pakalpojumu var saņemt vīrieši (10 vietas) ar kustību traucējumiem (pārvietojas riteņkrēslā), patversmē neuzņem cilvēkus alkohola reibumā;
• SIA “V.E.L.G.” naktspatversme (Zemgales priekšpilsētā, Kartupeļu ielā 8).

Personas bez noteiktas dzīvesvietas, krīzes situācijā nonākušās personas vai jebkurš trūcīgs iedzīvotājs pa dienu var saņemt siltu ēdienu bezmaksas kādā no četrām zupas virtuvēm, kuras līdzfinansē Rīgas dome:
• Daugavgrīvas ielā 1, strādā darba dienās no 12.00 – 13.00;
• Kr. Barona ielā 56, strādā katru dienu (izņemot svētdienas) no 9.00 – 10.00;
• Kr. Barona ielā 126, strādā katru dienu no 12.00 – 13.00;
• Laktas ielā 8, k-1, strādā darba dienās no 10.00 – 11.00.

Savukārt ēdināšanas pakalpojumu mazaizsargāto personu grupas var saņemt sešās vietās Rīgā (Maskavas ielā 250, Zaļenieku ielā 40, Slokas ielā 33, Brīvības gatvē 399, Tvaika ielā 54/3 un Stūrmaņa ielā 25) darba dienās no plkst.10.00 līdz 16.00 un brīvdienās no plkst.10.00 līdz 15.00. Silto ēdienu persona var saņemt, uzrādot Rīdzinieka karti, kurā elektroniski ir ievadīta Rīgas Sociālā dienesta izziņa: par atbilstību trūcīgas ģimenes (personas) statusam; par atbilstību maznodrošinātās ģimenes (personas) statusam un par ēdināšanas pakalpojuma saņemšanu.

Rīgas patversme, tuvojoties pavasara tīrīšanas darbiem, aicina rīdziniekus nemest ārā ziemas drēbes (jakas, džemperus, bikses, virsdrēbes, šalles, cimdus, zeķes, cepures), bet ziedot tās vīriešiem, kuri palikuši bez pajumtes. Drēbēm jābūt tādām, kādas pats ziedotājs būtu gatavs vilkt. Ja saplēsts un netīrs apģērbs un apavi nav derīgi ziedotājam, tad tos nevar izmantot arī citi cilvēki, tāpēc lūgums šādas drēbes neziedot. Iedzīvotāji drēbes var nodot Rīgas patversmē, Maskavas ielā 208, jebkurā laikā vai dienas centrā bezpajumtniekiem un maznodrošinātajiem, Katoļu ielā 57, darba dienās darba laikā.

Neskatoties uz to, laiks paliek siltāks, aicinām iedzīvotājus būt modriem un atsaucīgiem, pamanot cilvēkus, kuri nonākuši bezpalīdzīgā stāvoklī. Palīdzību var izsaukt, zvanot pa Vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, pa Valsts policijas palīdzības tālruni 110 vai pa Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta tālruni 113. Tāpat arī darbu turpina Rīgas patversmes Mobilā brigāde, kas veic ielu sociālo darbu. Mobilā brigāde sniedz informāciju un operatīvu atbalstu bezpajumtniekiem, apseko konkrētas vietas pēc operatīvās informācijas un vajadzības, motivē klientus risināt savas sociālās problēmas, nodrošina cilvēku, kuri palikuši bez pajumtes, nokļūšanu patversmē pēc viņu pašu vēlēšanās. Mobilā brigāde izbrauc arī uz „izsaukumiem”, ja saņemta informācija par konkrētu bezpajumtnieku un viņa atrašanās vietu. Mobilās brigādes tālrunis darba dienās darba laikā 27023550.