“Latvijas Senioru Kopienu Apvienība” aicina senioru kopienas uz sadarbību

Biedrība “Latvijas Senioru Kopienu Apvienība” ar Rīgas domes Labklājības departamenta atbalstu 8.decembrī saviem biedriem organizēja braucienu uz Liepājas koncertzāli “Lielais dzintars”, kā arī “Liepājas Diakonijas centrā” tikās ar senioriem un sociālā pakalpojuma sniedzējiem, lai pārrunātu Latvijas senioru organizāciju tālākās sadarbības iespējas.

Braucienā piedalījās seniori no divām “Latvijas Senioru Kopienu Apvienībā” pārstāvētajām nevalstiskajām organizācijām – biedrības “Svētās Ģimenes māja” un “Rīgas aktīvo senioru alianses”. Senioriem tika organizēta ekskursija Liepājas koncertzēlē “Lielais dzintars”, kā arī bija iespēja gūt muzikālu baudījumu unikālā koncertā “Indija sastop Turciju. Klejotāja lūgšana” “Lielā dzintara” kamerzālē.
Seniori tikās arī ar biedrības “Liepājas diakonijas centrs” pārstāvjiem, kuras laikā liepājnieki dalījās ar savu pieredzi atbalsta pasākumu sniegšanā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā arī pārrunāja senioru brīvā laika pavadīšanas iespējas un citus jautājumus.
“Latvijas Senioru Kopienu Apvienības” valdes locekle Lilita Kalnāja uzver, ka biedrības galvenais uzdevums ir veicināt visas Latvijas senioru kopienu un apvienību tīklošanos un savstarpējo sadarbību. “Mēs esam jau viesojušies pie senioru organizācijām Rēzeknē – Latgalē, bijām Dobelē – Zemgalē, tagad esam Kurzemē – Liepājā, un arī turpmāk plānojam sazināties ar tiem draugiem, ko šajās viesošanās reizēs esam guvuši. Taču mēs vēlamies ne vien draudzēties, bet arī apzināt viņu problēmas visos Latvijas reģionos, lai tālāk nestu par tām informāciju valdībā un Saeimā, tādējādi palīdzot visiem Latvijas senioriem,” saka Lilita Kalnāja.
Savukārt “Latvijas Senioru Kopienu Apvienības” valdes priekšsēdētāja Astrīda Babāne norāda, ka senioriem iesaistīšanās dažādos interešu klubiņos, izzinošās ekskursijās, pašdarbības kolektīvos un citās aktivitātēs ir būtiskas arī tādēļ, ka ne vien sniedz saturīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas,
bet ļauj arī uzturēt možu garu un ilgāk saglabāt veselību. “Ir ļoti būtiski, lai seniori varētu tikties un līdzdarboties dažādās nevalstiskās organizācijās, kā arī
ar pašvaldību, dažādu uzņēmumu, Eiropas sociālā fonda un citu organizāciju finansiālo atbalstu
spētu palīdzēt tiem senioriem, kuri paši par sevi pietiekamā mērā parūpēties vairs nespēj,” saka Astrīda Babāne.
Liepājas Krusta evaņģēliski luteriskās draudzes priekšniece Karīna Krieviņa pastāstīja, ka “Liepājas Diakonijas centrā” jau kopš 2009. gada darbojas Dienas aprūpes centrs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un informēja arī par citiem Diakonijas centra projektiem šo cilvēku un senioru atbalstam.
Jo īpaši interesanta šī saruna bija biedrības “Svētās Ģimenes māja” pārstāvjiem. Šajā biedrībā darbojas Dienas centrs, ģimeņu atbalsta programmas un tiek sniegts plašs sociālo pakalpojumu klāsts visdažādākajām iedzīvotāju grupām, kurām nepieciešams atbalsts un sociālā palīdzība.

Biedrība “Latvijas Senioru Kopienu Apvienība” pateicas SIA “Express Credit” par finansiālo atbalstu brauciena organizēšanai.