Kopienas centrs “Ābeļzieds” piedāvā bezmaksas attīstošas aktivitātes bērniem vasaras brīvlaikā

No šodienas, 7. jūnija, kopienas centrā “Ābeļzieds”, Dzirciema ielā 24, Rīgā, norisināsies sociālā pedagoga vadītas aktivitātes bērniem no 7 līdz 12 gadu vecumam. Aktivitātes tiek piedāvātas bez maksas un tās norisināsies vasaras brīvlaikā katru darba dienu no plkst. 10.00 līdz 14.00. Bērni aicināti pieteikties!

Bērniem tiks piedāvātas dažādas sportiskas aktivitātes, grupas saliedēšanas spēles, sevis izzināšanas aktivitātes, prāta spēles, galda spēles u.c. Aktivitātes tiks pielāgotas bērnu interesēm un vajadzībām.

Bērni ar aktivitāšu palīdzību un savstarpējo mijiedarbību apgūs prasmi sadarboties un strādāt komandā, pieņemt un uzklausīt otru, risināt konfliktus, kā arī sniegt emocionālu atbalstu. Visi procesi ir profesionāli virzīti un uzraudzīti. Bērni šīs prasmes varēs izmantot, veidojot savu sociālo tīklojumu arī ārpus aktivitātēm kopienas centrā, piemēram, veidojot attiecības ar ģimenes locekļiem, draugiem, paziņām, kaimiņiem.

Bērniem būs iespēja apmeklēt šīs aktivitātes katru darba dienu, taču bērni un viņu vecāki vai aizbildņi var izvērtēt piedalīšanos šajās aktivitātēs pēc saviem ieskatiem. Šobrīd sociālā atbalsta grupa ir viena, kurā var piedalīties 15 bērni, taču, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, skaits var mainīties, kā arī papildus var tikt organizēta vēl viena grupa.

Aktivitātes notiks skolēnu vasaras brīvlaikā, taču ar domu, ka aktivitātes arī turpmāk (rudens, ziemas sezonā) bērni varēs apmeklēt kopienas centra iekštelpās (brīvajā laikā pēc skolas), taču tas ir atkarīgs no epidemioloģiskajiem drošības pasākumiem valstī.

Bērna vecākam vai aizbildnim nepieciešams sazināties ar kopienas centra “Ābeļzieds” sociālo pedagoģi Lauru Lūsi (tālr. 67012054, e-pasts: laura.luse@riga.lv) aizpildīt reģistrācijas anketu un bērns varēs piedalīties aktivitātēs jau tajā pašā dienā.

Kopienas centrs “Ābeļzieds” ir Rīgas Sociālā dienesta struktūrvienība, kas veicina iedzīvotāju attiecību uzlabošanos, motivāciju iesaistīties un līdzdarboties kopienas dzīvē, nodrošina kopienā dzīvojošajiem iespējas sniegt atbalstu citiem kopienā dzīvojošajiem. Kopienas centrs īsteno pasākumus un aktivitātes gan pilngadīgām personām, gan bērniem un jauniešiem, un tās var apmeklēt ikviens interesents.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītājas vietniece Linda Sausā, tālr. 67105980, e-pasts: linda.sausa@riga.lv.