Izraēlas un ASV vēstnieki labiekārto Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra teritoriju

Aizvadītās nedēļas nogalē Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra struktūrvienībā “Imanta”, kurā dzīvo 37 bērni un jaunieši, kuri šķirti no ģimenēm, viesojās Izraēlas vēstniece Orli Gila un
ASV vēstnieks Džons Leslijs Kārvails ar kundzi. Vēstnieki kopā ar vēstniecību darbiniekiem un Izraēlas studentiem, kuri studē Rīgas Stradiņa Universitātes Medicīnas fakultātē, apvienojās spēkiem, lai labiekārtotu centra āra teritoriju, kur bērniem un jauniešiem siltajā laikā būtu daudz patīkamāk atrasties.

Izraēlas un ASV vēstnieki gar teritorijas žogu stādīja tūjas, krāsoja šūpoles, darbinieki un studenti atjaunoja bērnu laukumiņus, uzstādīja jaunas šūpoles un jaunu strītbola laukumu, salaboja āra kamīnu un veica citus teritorijas labiekārtošanas darbus. Darbi notika no agra rīta līdz pēcpusdienai, kamēr bērniem notika attālinātās mācības, ievērojot epidemioloģiskās prasības un talciniekiem ierodoties atšķirīgos laikos.

Šo iniciatīvu izrādīja Izraēlas vēstniecība, jo katru gadu Izraēlā pavasara cēlienā tiek atzīmēta Labo darbu diena, kad ikviens ir aicināts darīt labus darbus, kas var būt, sākot no nelielas palīdzības citiem līdz pat globāliem sociālajiem projektiem.

Gan Rīgas domes Labklājības departamenta Sociālās pārvaldes priekšnieks Mārtiņš Moors, gan Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra direktors Kaspars Jasinkevičs sarunā ar vēstniekiem atzinīgi izteicās par izrādīto iniciatīvu un patīkamo sadarbību bērnu un jauniešu labā, kā arī norādīja, ka noteikti gaidīs ciemos vēstniekus vēl kādu reizi, kad varēs iepazīstināt ar centra iekštelpām, lai vēstniekiem būtu lielāks priekšstats par to, kā Rīgā dzīvo bērni ārpusģimenes aprūpē.

Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centrs sniedz ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem. Kopā pašvaldībā ir sešas struktūrvienības ar 196 vietām. Struktūrvienībā “Imanta” ir vietu nodrošinājums 45 bērniem un jauniešiem, sešos dzīvokļos.

Jaunumiem un aktualitātēm var sekot līdzi Labklājības departamenta mājaslapā
ld.riga.lv
un sociālā tīkla “Facebook” profilā:
www.facebook.com/labklajibasdepartaments.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītājas vietniece Linda Sausā, tālr. 67105980, e-pasts:
linda.sausa@riga.lv.