Interaktīvi izklaidējošs pasākums “Zinošs un drošs”

Bērnu traumatisms aizvien ir aktuāla problēma, kurai nepieciešams pievērst īpašu uzmanību. Lai informētu sabiedrību un pievērstu tās uzmanību bērnu traumatismam pirms skolēnu brīvlaika – laikā, kad dažādas traumas bērnu vidū ir īpaši aktuālas, jau otro gadu Rīgas domes Labklājības departaments atbalsta interaktīvi izklaidējoša pasākuma “Zinošs un drošs” norisi. Šogad pasākums notiks 17.maijā, Centra sporta kvartālā, Kr. Barona ielā 116a, plkst. 14.00 – 19.00.

Rīgas Stradiņa universitātes Pediatrijas studentu zinātniskais pulciņš kopā ar Latvijas Pediatru asociāciju un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu vienkāršiem vārdiem un interaktīvām aktivitātēm stāstīs par traumatismu, iespējām no tā izvairīties, kā arī dos padomus, kā rīkoties neatliekamās situācijās.

Pasākuma teritorijā būs izvietotas astoņas interaktīvas stacijas, kurās uzmanība tiks vērsta uz drošības pasākumiem, atpūšoties pie ūdeņiem vai uguns tuvumā, pavadot laiku uz ielas, pastaigājoties brīvā dabā vai vienkārši esot mājās, kā arī sportojot. Tiks atgādināts, kā pareizi izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību, neapjukt krīzes situācijās un paziņot dispečeram visu nepieciešamo informāciju, lai palīdzība ierastos pēc iespējas ātrāk.

Bērniem un viņu vecākiem būs iespēja iesaistīties dažādās aktivitātēs, lai nepieciešamības gadījumā paši mācētu sniegt pirmo palīdzību cietušajiem. Būs iespēja pilnveidot iemaņas neatliekamās situācijās, kad līdzcilvēks ir zaudējis samaņu vai neelpo, kā arī glābt cilvēku, kas ir aizrijies, apgūt pirmo palīdzību lūzumu, asiņošanas, dzīvnieku kodumu, apdegumu, elektrotraumu, pārkaršanas vai slīkšanas gadījumā.

Pasākuma laikā apmeklētajiem būs iespējams ne tikai piedalīties interaktīvās aktivitātēs, bet arī aprunāties ar ārstiem un uzdot sev interesējošos jautājumus par drošību.

Apmeklējot pasākuma teritorijā izvietotās stacijas un piedaloties aktivitātēs, pasākuma apmeklētāji varēs krāt zīmodziņus, ko varēs apmainīt pret pasākuma atbalstītāju sarūpētām balvām.