3. maijā darbu uzsāks pašvaldības vakcinācijas centri Kongresu namā un Centrāltirgū

3. maijā darbu uzsāks jauns pašvaldības liela mēroga
vakcinācijas centrs Rīgas Kongresu nama otrajā stāvā (Krišjāņa Valdemāra ielā 5) no plkst. 9.00 līdz 17.00
. Atkarībā no vakcinācijas centra noslodzes darba laiks var mainīties, kā arī var tikt atvērtas papildu vakcinācijas vietas Kongresu nama pirmajā stāvā.

3. maijā darbu atsāks arī pašvaldības liela mēroga vakcinācijas centrs Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljonā (Centrāltirgus ielā 3-1, ieeja no kanāla puses) no plkst. 9.00 līdz 19.00.
Iedzīvotāju vakcinācija abos centros notiek tikai pēc iepriekšēja pieraksta, norādot izvēlēto vakcinācijas vietu – Rīgas Kongresu namu vai Rīgas Centrāltirgu.

Vakcinācijai var pieteikties:
* vietnē manavakcina.lv;
* pa bezmaksas tālruni 8989, lai ar operatoru palīdzību izvēlētos konkrēto vakcinācijas vietu un konkrētu laiku.

Uz 3. maija vakcināciju pašvaldības vakcinācijas centros prioritāri aicināti pieteikties cilvēki no prioritārajām grupām :
•Seniori 60+
•Iedzīvotāji ar hroniskām slimībām
•Personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar smagi slimiem bērniem/bērniem ar imūnsupresiju
•Smagi slimu personu aprūpētāji
•Izglītības iestāžu darbinieki
•Operatīvo dienestu darbinieki/valsts darbības nepārtrauktībai kritisko funkciju darbinieki, arī ieslodzījumu vietu darbinieki, ja darba devējs jau ir iesniedzis informāciju par personu vienotajā vakcinācijas tīklā ViVaT.

Līdz 3. maijam par savu piederību prioritārajai grupai iedzīvotāji var pārliecināties, atverot vietni manavakcina.lv, kurā sistēma apkopojusi datus no PMLP datubāzes, slimību reģistriem, kompensējamo zāļu sarakstiem, kā arī nozaru ministriju iesniegtajiem profesiju sarakstiem. Ja prioritārā grupa ir atvērta un izvēlētais vakcinācijas laiks apstiprināts, tad papildu dokumenti vai apliecinājumi nav nepieciešami, apmeklējot vakcinācijas vietu.
1.Jāatver vietne manavakcina.lv (un jāaizpilda pieteikums vakcīnai, ja tas vēl nav aizpildīts);
2.Ja iedzīvotāja prioritārā grupa ir atvērta, tad jāizvēlas vakcinācijas vieta;
3.Jāsagaida sistēmas apstiprinājums (sms/e-pasts);
4.Jāierodas vakcinēties uz izvēlēto vietu un apstiprināto laiku.

Vēršam uzmanību, ka visi pārējie Latvijas iedzīvotāji pieteikties vakcinācijai un izvēlēties vakcinācijas vietu varēs, sākot ar 3. maiju. Lai izmantotu iespēju šajos centros vakcinēties, ar 3. maiju iedzīvotājiem jāiet vietnē manavakcina.lv, jāreģistrējas (ja tas vēl nav izdarīts) un jāizvēlas kāds no pašvaldības centriem un laiks.

Abos pašvaldības vakcinācijas centros vakcinēšana šobrīd tiks nodrošināta ar Pfizer-BioNTech vai Moderna ražoto vakcīnu. Katrā no centriem dienā plānots izlietot līdz 450 vakcīnu devām.

Vakcinācijas procesa nodrošināšanai abi pašvaldības vakcinācijas centri ir aprīkoti ar nepieciešamajām mēbelēm un starpsienām, kā arī ir atbilstoša ventilācija, nodrošināta vides pieejamība personām ar kustību traucējumiem un vienvirziena kustība. Atbalstu vakcinācijas centru darba nodrošināšanai iekštelpās sniegs Latvijas Republikas Zemessardze, bet ārpusē kārtību nodrošinās Rīgas pašvaldības policijas brigādes.

Rīgā maija svētku brīvdienās turpinās darboties arī divi valsts mēroga vakcinācijas centri – Ķīpsalas hallē un “ATTA Centre”, tāpat vakcinācija turpinās pie ģimenes ārstiem un veselības centru potēšanās kabinetos.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice, tālr. 67105925; mob.tālr. 26385691, e-pasts: lita.brice@riga.lv