Ģimenes sporta dienu dalībnieku skaits pieaug, nedēļas nogalē notiks vēl 3 pasākumi!

11.augusts, sestdiena:
14.00 – 17.30 Uzvaras parkā

12.augusts, svētdiena:
10.30 – 14.00 Viesturdārzs
16.00 – 19.15 Māras dīķa parks

Rīgas domes Labklājības departaments projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros aicina ikvienu šajā nedēļas nogalē piedalīties Ģimenes sporta dienu pasākumos, kuri norisināsies Uzvaras parkā, Viesturdārzā un Māras dīķa parkā. Visas Ģimenes sporta dienu aktivitātēs ir bez maksas un aktīvākie dalībnieki pasākuma noslēgumā saņem piemiņas balvas.
Ģimenes sporta dienu apmeklētāju skaits pieaug un līdz šim pasākumos ir piedalījušies jau vairāk nekā 270 dalībnieki. Lai gan šajā vasarā laika apstākļi ir ļoti piemēroti atpūtai brīvā dabā, pagājušajā nedēļas nogalē varēja pārliecināties, ka lietus netraucē sporta dienu norisei un Uzvaras parkā tika reģistrēti vairāk nekā 60 dalībnieki.
Kuplākā ģimene, kas līdz šim ir piedalījusies sporta dienās ir ģimene ar 7 septiņiem bērniem. Tā kā visas aktivitātes ir jāizpilda vecākiem kopā ar bērniem, tad daudzbērnu ģimenes vecākiem ir jābūt īpaši izturīgiem, lai ar katru bērnu varētu piedalīties visās 10 Ģimenes sporta dienas aktivitātēs.
Katras aktivitātes norisi uzrauga Klīnikas “Piramīda” un biedrības „Veselībai un attīstībai” sporta speciālisti. Informācija par visām sporta dienu aktivitātēm ir pieejama arī klīnikas “Piramīda” mājaslapā un aktuālajai informācijai var sekot līdzi mājaslapās www.veseligsridzinieks.lv un www.piramida.lv, kā arī Facebook kontos: Veselīgs rīdzinieks un Klīnika Piramīda.
Sporta dienu aktivitātes ir sagatavotas tā, lai pēc iespējas vispusīgāk attīstītu ikviena sporta dienu dalībnieka fizisko sagatavotību. Aktivitātes ir sabalansētas arī pēc to intensitātes: vārdu volejbolā fiziskā slodze ir mērenāka, bet, savukārt, neparastais badmintons ar balonu ikvienam liek pasvīst.
Savu izturību var pārbaudīt arī lēcienos ar lecamauklu. Šī aktivitāte ir ieteicami ikvienā vecumā, lēcieni attīsta izturību, nostiprina sirds-asinsvadu sistēmu, elpošanas sistēmu, trenē kāju muskulatūru. Arī profesionāli sportiski savās treniņu programmās iekļauj lēcienus ar lecamauklu. Par to var pajautāt arī Kristapam Zvejniekam, Ziemas Olimpisko spēļu dalībniekam, kas veic laika kontroli šajā aktivitātē un ir atsaucīgs komunikācijā ar ikvienu sporta dienu dalībnieku.
Ikviens Ģimenes sporta dienu dalībnieks piedalās Lecamauklu čempionātā un līdz šim labākais rezultāts pieaugušo kategorijā ir 146 lēcieni 1 minūtē un 56 lēcieni pusminūtē starp bērniem.
Ikvienam sporta dienu dalībniekam reģistratūrā kopā ar rezultātu uzskaites kartīti tiek izsniegts aktivitāšu apraksts. Tas palīdzēs arī pēc sporta dienām turpināt izpildīt šīs aktivitātes, atpūšoties kopā ar ģimeni vai draugiem.
Sīkāka informācija par ģimenes sporta dienām un citām projekta aktivitātēm pieejama mājas lapā www.veseligsridzinieks.lv
Ģimenes sporta dienas tiek īstenotas Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros”. Projekta mērķis ir organizēt izglītojošus un veselību veicinošus publiskos pasākumus Rīgas pašvaldības teritorijā.

Papildus informācija:
Sarmīte Cinovska
Projekta komunikāciju koordinatore
+371 29197788
sarmite.cinovska@2c.lv