Cilvēkus, kas palikuši bez pajumtes, lūdzam izmantot iespēju uzturēties bezmaksas naktsmītnēs

Ar 1. novembri vietu skaits visās naktspatversmēs kopā palielināts līdz 621 vietām, nepieciešamības gadījumā iespējams vietu skaitu palielināt līdz 885. Oktobrī naktspatversmes pakalpojumus, vidēji dienā izmantoja 469 personas, kas ir līdzīgi kā iepriekšējā gadā oktobrī. Saskaņā ar Rīcības plānu naktspatversmes no 1. novembra līdz 1. martam darbosies no plkst. 17.00 līdz 9.00.
Rīgā darbojas 7 naktspatversmes, kuras līdzfinansē Rīgas dome:
Naktspatversmes vīriešiem un sievietēm:
• SIA „V.E.L.G.” naktspatversme (Kurzemes rajonā, Bolderājā, Esplanādes ielā 1);
• Biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” naktspatversme (Latgales priekšpilsētā Gaiziņa ielā 7). Cilvēkus alkohola reibumā uzņem visu diennakti!
Naktspatversmes sievietēm:
• Rīgas patversmes sieviešu nodaļa (Pārdaugavā Eiženijas ielā 1E);
• Biedrības „PINS” naktspatversme (Ziemeļu rajonā Aptiekas ielā 1 korpuss 5).
Naktspatversmes vīriešiem:
• Rīgas patversmes vīriešu nodaļa (Latgales priekšpilsētā Maskavas ielā 208);
• Naktspatversme „Zilais Krusts” (Latgales priekšpilsētā Mazjumpravas ielā 8). Patversmes pakalpojumu var saņemt vīrieši (10 vietas) ar kustību traucējumiem (pārvietojas riteņkrēslā);
• SIA „V.E.L.G.” naktspatversme (Zemgales priekšpilsētā Kartupeļu ielā 8).
Naktspatversmes darbosies visu diennakti, ja pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtās informācijas plkst. 8.00 āra gaisa temperatūra būs zemāka par -10 ºC.
Oktobrī Rīgas patversmes Dienas centrā bezpajumtniekiem un maznodrošinātiem iedzīvotājiem Katoļu ielā 57, vidēji dienā pakalpojumus saņēma 90 cilvēki. Dienas centrs bezpajumtniekiem no 1.novembra līdz 1.martam darbosies katru dienu no plkst. 9.00 līdz 17.00.
2018. gada oktobrī Rīgas pilsētas pašvaldība līdzfinansēja zupas virtuves pakalpojumus līdz 650 porcijām dienā piecas reizes nedēļā, 4 vietās Rīgā (Daugavgrīvas ielā 1, Kr.Barona ielā 126, Kr.Barona 56 un Laktas ielā 8, k-1). Oktobrī Rīgas domes līdzfinansēja kopā 12 600 porcijas. Zupas virtuvēs nav jāuzrāda nekādi dokumenti. Ēdienu var baudīt uz vietas vai arī ņemt līdzi uz mājām (savos traukos).
Ēdināšanas pakalpojums mazaizsargāto personu grupām tiek sniegts sešās vietās Rīgā (Maskavas ielā 250, Zaļenieku ielā 40, Slokas ielā 33, Brīvības gatvē 399, Tvaika ielā 54/3 un Stūrmaņa ielā 25) darba dienās no plkst.10.00-16.00 un brīvdienās no plkst.10.00 – 15.00, katrā ēdiena izdales vietā vidēji dienā tiek nodrošināts līdz 285 porcijām. Oktobrī Rīgas dome kopā finansēja 43 690 porcijas. Silto ēdienu persona var saņemt, uzrādot personalizēto elektronisko viedkarti, kurā elektroniski ir ievadīta Rīgas Sociālā dienesta izziņa: par atbilstību trūcīgas ģimenes (personas) statusam; par atbilstību maznodrošinātās ģimenes (personas) statusam un par ēdināšanas pakalpojuma saņemšanu.
Lūdzam iedzīvotājus būt atsaucīgiem un nepaiet vienaldzīgi garām cilvēkam, kurš nonācis bezpalīdzīgā stāvoklī, jo palīdzība ir viena zvana attālumā: piezvanot pa ārkārtas situāciju tālruni 112 vai policijai pa tālruni 110, neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam 113, kā arī darba dienās darba laikā informēt par bezpajumtnieku pulcēšanās vietām Rīgas patversmes Mobilo brigādi pa tālruni 27023550.
Aicinām līdzcilvēkus aukstajā laikā nelietot alkoholu un apreibinošas vielas, kā arī novērtēt zemās gaisa temperatūras ietekmi uz cilvēka fizisko stāvokli, un ģērbties atbilstoši laika apstākļiem. Cilvēkus, kas palikuši bez pajumtes, lūdzam izmantot iespēju uzturēties bezmaksas naktsmītnēs.
Rīdzinieki aicināti ziedot siltos apģērbus, apavus, siltas zeķes, segas, cimdus, šalles, cepures, kas būtu labā stāvoklī, kuras var nodot Rīgas patversmē – Maskavas iela 208 un Katoļu ielā 57.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice, tālr.67105925; mob.tālr. 26385691, e-pasts:lita.brice@riga.lv