Brīvprātīgie sniedz neatsveramu atbalstu Rīgas sociālo iestāžu iemītniekiem

Jau vairāk kā mēnesi sešās Rīgas sociālajās institūcijās: trijos Rīgas sociālās aprūpes centros, Rīgas patversmē, Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centrā un Rīgas 1. slimnīcas Īslaicīgās sociālās aprūpes nodaļā darbojas brīvprātīgās sociālā atbalsta personas. Brīvprātīgie papildus institūciju nodrošinātajām maltītēm, pajumtei, veselības aprūpei un pamata pakalpojumiem sniedz to iemītniekiem draudzīgu atbalstu, izklaides un laika pavadīšanas iespējas atbilstoši interesēm.

Ar brīvprātīgo atbalstu vairāki ilgstošas sociālās aprūpes centru iemītnieki varēja doties ekskursijās uz dievkalpojumiem, Rīgas 1. slimnīcas Īslaicīgas sociālās aprūpes nodaļas pacienti piedalījās svētkos ar Roberto Meloni koncertu un restorānu sagādātām maltītēm, brīvprātīgie lasīja institūciju iemītniekiem grāmatas un veda viņus pastaigā, spēlēja spēles utt.

Rīgas domes Labklājības departaments pagājušajā mēnesī noslēdza līgumus par brīvprātīgā darba organizēšanu ar četrām organizācijām – ar nodibinājumu “HOSPISS LV” (info@hospiss.lv) un “CARITAS LATVIJA” (info@caritas.lv) un biedrībām “Latvijas Kristīgā alianse bāreņiem” (palidzibareniem@gmail.com) un “Viegli palīdzēt” (ilze@paliec-majas.lv). Šīs organizācijas piesaista brīvprātīgos, nodrošina apmācības, atbalsta grupas, lai brīvprātīgie varētu sniegt profesionālu atbalstu Rīgas sociālo iestāžu iemītniekiem.

Augustā atbalstu sniedza vairāk kā 30 brīvprātīgie. Rīgas domes Labklājības departaments aicina arī citus brīvprātīgos interesēties par iespējām kļūt par sociālā atbalsta personām institūcijās pie norādītājām organizācijām. Brīvprātīgais darbs tiks organizēts ne tikai klātienē, bet arī telefonsarunu un video saziņas veidā, atbilstoši
epidemioloģiskajiem ierobežojumiem.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītājas vietniece Linda Sausā, tālr. 67105980, e-pasts: linda.sausa@riga.lv.