Arī šogad rīdzinieki tiek aicināti apmeklēt seminārus sēdoša darba darītājiem

Mūsdienās lielai daļai cilvēku ikdiena paiet, strādājot pie datora. Ilgstoša atrašanās nemainīgā pozā, saspringti veroties datora monitorā, ne tikai rada muguras, sprandas un locītavu sāpes, bet arī negatīvi ietekmē organismu kopumā. Ilgstoša sēdēšana negatīvi ietekmē dažādas muskuļi grupas – citas ir pārlieku noslogotas un saspringtas, savukārt pārējās netiek pietiekoši nodarbinātas. Ja pietiekoši bieži nenovēršamies no datora un neatpūtinām acis, var rasties redzes problēmas. Ilgstoša sēdēšana var veicināt arī saslimšanu ar diabētu, sirds un asinsvadu slimībām, problēmas ar lieko svaru. Šo iemeslu dēļ cilvēkiem, kas strādā sēdošu darbu, ne tikai pie datora, bet arī, piemēram, sēžot veikala kasē, ir ļoti svarīgi regulāri vingrot, nodrošinot ķermeni ar pareizu fizisku slodzi, kā arī veselīgi ēst, jo tieši uzturs ir pamatā labai veselībai, nodrošinot organismu ar nepieciešamajiem vitamīniem, minerālvielām un visām nepieciešamajām uzturvielām.
Lai palīdzētu izvairīties no problēmām, ko var radīt sēdošs darbs, Rīgas domes Labklājības departaments aicina rīdziniekus apmeklēt bezmaksas seminārus sēdoša darba darītājiem. Viens nodarbību cikls sastāv no divām daļām – lekcijas par veselīgu un sabalansētu uzturu un praktiskas vingrošanas nodarbības. Lekcijas par veselīgu un sabalansētu uzturu vadīs sertificētas uztura speciālistes ar maģistra grādu uzturzinātnē Tatjana Tepo un Gita Ignace, bet vingrošanas nodarbību – sertificēta fizioterapeite Anna Sproģe.
Pirmā cikla nodarbības notiks jau martā – 20.martā OnPlate Uztura skolā, Avotu ielā 41, notiks Gitas Ignaces vadītā uztura nodarbība, savukārt 23.martā Vivendi veselības centrā, Dzirnavu ielā 16, Annas Sproģes vadītā vingrošanas nodarbība. Nodarbības sāksies plkst. 17:30.
Nodarbības notiks līdz jūnijam. Ar turpmāko nodarbību grafiku iespējams iepazīties mājas lapā www.veseligsridzinieks.lv.
Lai pieteiktos nodarbībām, lūdzam rakstīt uz e-pastu zanda@onplate.lv, vai zvanīt uz tālr. nr. 22149204.

Informāciju sagatavoja RD Labklājības departamenta Apmācību un informācijas sektora galvenā speciāliste Gunta Purvēna, tālrunis 67105680; e-pasts: gunta.purvena@riga.lv