Aicinam uz semināru senioriem “Mans ķermenis ir mana pils”

Kā saprast, vai grūtības koncentrēties, atcerēties nesenus notikumus un aizmāršība ir normāla parādība līdz ar novecošanos? Kā atpazīt kognitīvo traucējumu pārmaiņas senioru vecumā un saprast – tas ir normāli jeb tomēr jāvēršas pēc palīdzības pie ģimenes ārsta un citiem speciālistiem?

Lai gūtu atbildes uz šiem un citiem demences profilakses jautājumiem, Rīgas domes Labklājības departaments 25.augustā seniorus aicina uz semināru “Mans ķermenis ir mana pils”, lai parādītu iespējas – kā savlaicīgi pasargāt pašam sevi vai nepieciešamības gadījumā atbalstīt arī savus tuviniekus.

•Norises vieta – Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēka “Vidzeme”, Brīvības gatve 206;
•Norises laiks – plkst. 16:00-18:15 (t.sk. kafijas pauze);
Kā pieteikties? Zvanot pa tālruni 29423020 (Ieva) vai rakstot e-pastā ieva@onplate.lv.

Seminārā uzstāsies veselības jomas eksperti:
•Aleksandra Koņevņina (Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra ārste psihiatre, specializējusies demences jautājumos);
•Edgars Antonovs (fizioterapeits), kurš pastāstīs un demonstrēs praktiskus līdzsvara un spēka vingrinājumus senioru kustību mobilitātei un veselībai kopumā.

Kopumā galvenās demences simptomu grupas saistās ar atmiņas un funkcionēšanas traucējumiem, tādēļ seminārs apvienos ideju par garīgo un fizisko līdzsvaru – ko ikviens var darīt jau šodien, lai savlaicīgi trenētu savu prātu un ķermeni. Tāpat varēs uzzināt – kur jāvēršas pēc palīdzības un kāda diagnostika iespējama, ja radušās aizdomas par demences attīstību. Tāpat ikviens saņems arī izdales materiālus ar praktiskiem ieteikumiem demences profilaksei.

Dalībnieku skaits seminārā ir ierobežots, tādēļ lūdzam savu dalību pieteikt jau laicīgi!

! Informējam, ka pasākuma laikā var tikt uzņemtas fotogrāfijas un video, lai publicētu mājas lapā veseligsridzinieks.lv, Rīgas domes Labklājības departamenta un Rīgas Centrālās bibliotēkas mājas lapā un sociālo tīklu kontos.