Aicinām rīdziniekus apmeklēt Atvērtās durvju dienas

Vispasaules sociālā darba diena (19.marts) priekšvakarā, lai informētu rīdziniekus par Rīgas Sociālā dienesta (turpmāk – RSD) dienas centru (turpmāk – DC) aktivitātēm, gan par pieejamajiem sociālajiem pabalstiem un sociālajiem pakalpojumiem galvaspilsētā, no 13. līdz 15. martam Rīgas domes Labklājības departaments rīko Atvērto durvju dienas.

RD Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte: ”Vispasaules sociālā darba dienā patiesā sirsnībā sveicu Rīgas sociālā darba speciālistus-profesionāļus, ar īstenu misijas apziņu un siltu sirdi! Lai šajos profesijas svētkos ir prieks un gandarījums! Paldies par jūsu darbu un cilvēcību!“

Rīgas domes Labklājības departamentā un 6 pakļautības iestādēs: Rīgas Sociālajā dienestā, Rīgas pašvaldības bērnu un jauniešu centrā, Rīgas patversmē, 3 sociālās aprūpes centros strādā 1215 darbinieki, tai skaitā 406 sociālā darba speciālisti, pārsvarā sievietes.

Atvērto durvju dienās rīdziniekiem būs iespējams personīgi tikties ar sociālā darba speciālistiem, iepazīties ar RSD darbu, uzdot jautājumus un saņemt atbildes.

RSD darbojas 6 dienas centri pieaugušajiem, viens kopienas centrs un ar norīkojumu var apmeklēt 3 dienas centrus bērniem un jauniešiem. RSD nodarbojas ar sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu organizēšanu un sniegšanu Rīgas iedzīvotājiem. Pašlaik rīdziniekiem ir pieejami 17 dažādi pašvaldības pabalsti un 29 sociālo pakalpojumu veidi, kuri ietver 45 sociālos pakalpojumus. Rīgā dažādos rajonos darbojas 11 Rīgas Sociālā dienesta teritoriālie centri (turpmāk – RSD TC).

13. martā no plkst. 10.00 līdz 16.00 interesentus gaidīs DC pilngadīgām personām „Rīdzene” (Vidrižu iela 1C).

13. martā plkst. 13.00 DC pilngadīgām personām „Ābeļzars” (Avotu iela 31 k.1) tiks atklāta informatīvā diena “Kas ir zem cepures?”, būs iespēja līdzdarboties darbnīcās līdz plkst. 16.00, uzzināt par DC, kā arī tikties ar sociālā darba speciālistiem no RSD TC “Avoti”. Tāpat 13. martā no plkst. 13.00 līdz 15.00 interesentus gaidīs DC pilngadīgām personām „Ķengarags” (Aglonas iela 35/3), būs iespēja piedalīties nodarbību aktivitātēs, kā arī tikties ar RSD TC “Daugava” darbiniekiem.
14. martā no plkst. 11.00 līdz 14.00 Aiviekstes ielā 14 uz tikšanos gaidīs DC pilngadīgām personām ”Kastanis” un DC bērniem un jauniešiem “Čiekurs”, tāpat būs iespēja tikties ar RSD TC “Krasts” sociālā darba speciālistiem. DC bērniem, jauniešiem un pilngadīgām personām “Kamene” (Salnas iela 2), uzņems interesentus 14. martā no plkst. 13.00 līdz 16.00, bet 15. martā no plkst. 10.00 līdz 15.00 gaidīti bērni kopā ar vecākiem, lai iepazītos ar DC darbu, plānotajām aktivitātēm un tiktos ar RSD TC “Pļavnieki” sociālā darba speciālistiem.
14. martā Kopienas centrā „Ābeļzieds” (Dzirciema iela 24) no plkst. 15.00 līdz 16.30 rīdzinieki aicināti uz kopīgu sadziedāšanos ar DC aktīvistiem “Lustūzis”, noskatīties deju grupas “Allegro’ priekšnesumus, tikties ar brīvprātīgajiem, iepazīties ar apmeklētāju darbu izstādi un uzzināt par plašajām Kopienas centra nodarbībām gan pieaugušajiem, gan jauniešiem. Tāpat būs iespēja tikties ar RSD TC “Dzirciems” sociālā darba speciālistiem.

15. martā plkst. 9.00 Emmas ielā 3 uz kustību aktivitātēm labas dienas sākumam aicina RSD DC “Vecmīlgrāvis”. Plkst. 11.00 ar prezentāciju par savu darbu iepazīstinās RSD TC “Ziemeļi” sociālā darba speciālisti, pēc tam plkst. 12.00 būs iespēja piedalīties radošajā nodarbībā “Pavasara ziedu darbnīca”. Interesenti gaidīti līdz plkst. 15.00.

Dienas centri piedāvā brīvā laika saturīgu pavadīšanu, sociālo prasmju un iemaņu attīstošas nodarbības, atbalsta un pašpalīdzības grupu darbu, kultūras, sporta pasākumus, nūjošanas nodarbības, preses izdevumu pieejamību, tematiskās tikšanās ar vieslektoriem, māksliniekiem, kustību terapijas un vingrošanas nodarbības, rokdarbu, mākslas un citas radošās darbnīcas, interneta pieejamību, datorapmacību jebkuram vecumam, personību attīstošas spēles, un daudz un dažādus citus pasākumus. Visi RSD pakalpojumi dienas centros bērniem un pieaugušajiem ir bez maksas! Ar Dienas centru nodarbību grafiku var iepazīties RD Labklājības departamenta mājas lapā: www.ld.riga.lv/Rīgas Sociālais dienests/Dienas centri.

Ar Atvērto dienu pilnu programmu var iepazīties RD Labklājības departamenta mājas lapā
www.ld.riga.lv
sadaļā “Aktualitātes”. Plašāku informāciju iespējams iegūt, zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 80005055.

Rīdziniek, nāc un uzzini vairāk par nodrošinātajām bezmaksas aktivitātēm Rīgas Sociālā dienesta dienas centros, kā arī par sociālajiem pakalpojumiem un pabalstu veidiem galvaspilsētā!

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice, tālr. 67105925; mob.tel. 26385691, e-pasts:
lita.brice@riga.lv.